Духові інструменти

Фильтр

Позиції 1-15 з 746

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список
  1. Maxtone TCC60BN (TTC50WB)
    Рейтинг:
    100%
    8 000 грн
  2. ODYSSEY OCL120
    9 420 грн
  3. Suzuki W-16
    341 грн
  4. ODYSSEY OTB-1500
    15 010 грн
  5. Maxtone TTC6L
    11 008 грн
  6. J.MICHAEL CL-750 Clarinet
    Рейтинг:
    100%
    25 311 грн
  7. Seydel 1847 SILVER C-major
    Рейтинг:
    100%
    4 455 грн
  8. Seydel SOLIST PRO G-major
    Рейтинг:
    100%
    2 505 грн
  9. Seydel SESSION STANDARD C-major
    Рейтинг:
    100%
    Спеціальна ціна 1 333 грн Звичайна ціна 1 892 грн
  10. Maxtone SXC51A/L
    Рейтинг:
    100%
    Спеціальна ціна 19 435 грн Звичайна ціна 21 594 грн

Позиції 1-15 з 746

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Духові інструменти: історія походження

Духові інструменти, ймовірно, зародилися ще до нашої ери. У всіх можливих джерелах, що дійшли до наших днів, є згадка про щось подібне, що робили з рогів тварин, морських мушель, шкаралупи горіхів та інших природних об'єктів із порожниною. Сурмити люди вміли завжди. Використовували їх усюди: від святкувань до війни, від обрядів окультизму до полювання. Вони посідали значуще місце в культурі всіх народностей. На кожному континенті в усіх національностей були такі музичні інструменти, які допомагали в побуті, прикрашали будні та свята.

Протягом століть примітивні пристосування поступово вдосконалювалися і модернізувалися. Але є екземпляри, які збереглися до наших днів і подібні до первісного вигляду.

Предками сьогоднішніх духових були сигнальні труби і ріжки. У них не було вентилів, тому мелодика, яку витягували тільки губи, була мізерною. Потім на основі натурального звукоряду створили фанфари, а з поліпшенням якості обробки металу стали майструвати трубки різного розміру і діаметра. У дев'ятнадцятому столітті з'явився вже вентильний механізм, який зробив революцію в техніці гри і розширив віртуозні можливості інструментів.

Види духових інструментів

Як у давні часи, так і зараз такі інструменти поділяються за способом утворення звуку, яким є повітряний стовп. Власне тому вони й так і називаються. Адже "дух" - це насамперед "повітря". Такому інструменту потрібне повітря, щоб з'явилася музика

Мідні духові інструменти

Без мідних духових немислима ні народна, ні класична, ні джазова, ні сучасна музика. Будь-який оркестр не міг би існувати в принципі. Їхня блискуча пишність надає величі та грандіозності, монументальності та масштабності звучанню. Виготовляють переважно з міді, латуні, іноді основу покривають срібною плівкою. У середні віки частину інструментів робили з дерева, але все одно покривали міддю.

Поділяють їх таким чином:

  • Клапанні - народний ріжок, цинк-корнет, серпент, клапанна труба. Кілька клапанів відкриваються і закриваються пальцями музиканта. У вісімнадцятому столітті вони були дуже затребувані, але з появою більш технічних композицій через складність виконання попит поступово згасав.

  • Натуральні - горн, альпійський ріг, сигнальні ріжки, фанфара, старовинні валторни і труби. Їхня суть у відтворенні губами натурального звукоряду мелодії. Як і клапанні, вони широко використовувалися в оркестрах аж до початку дев'ятнадцятого століття. Однак поступово їх витіснили інші інструменти, що значно збільшують виконавські можливості.

  • Вентильні - труби, туби, валторни, саксгорни. Кілька різноманітних вентилів знижують лад інструмента шляхом регулювання довжини повітропотоку. Підключаючи до основної трубки додаткову крону, виконавець має змогу не лише диханням, а й пальцями впливати на хроматичний звукоряд.

  • Кулісні мають висувну дугову трубку у формі літери U, рух якої регулює протяжність повітря, тим самим підвищуючи або знижуючи звучання. Типовий представник - тромбон.

Дерев'яні духові інструменти

Дерев'яні духові - це звичайні порожнисті трубки, виготовлені, як правило, з особливих порід щільного дерева. У наші дні з металу роблять деякі види флейт і саксофони, що також належать до цієї групи. Інструменти бувають з конічною трубкою, циліндричною і зворотно-конічною. Складаються з декількох частин, які легко рознімаються і складаються у футляр. За способом введення повітря їх поділяють на губні (лабіальні) та язичкові.

Лабіальні духові

В інструментах цього типу виконавець губами спрямовує потік повітря на отвір одного краю. Повітря коливається і з'являється звучання. Характерний представник - пронизлива флейта, одна з небагатьох, хто видає найвищі звуки. Діапазон включає три октави. Тембрально звучання яскраве, різке, інтонаційно насичене. Найпоширеніші - поперечні, де повітря заходить під прямим кутом по відношенню до самого інструменту. Існують і поздовжні з циліндричним каналом і мундштуком у вигляді дзьоба. За висотою звучання розрізняють: у ладі До великі флейти-Бема і малі флейти-пікколо (інтонують на октаву вище за основну), а також флейти-альт (лад Соль), які звучать на кварту нижче йотації. Виробляють також поздовжню флейту-сопрано, що витягує хроматичний звукоряд. Вона схожа за ладом з флейтою-пікколо, але діапазон трохи менший.

Язичкові духові

У таких інструментах звук з'являється за допомогою коливання особливої внутрішньої пластинки (одинарної або подвійної тростини). Цей язичок дуже тонкий, але досить пружний. На корпусі розміщений спеціальний механізм із клапанами та важелями для регулювання висоти звучання. Відкриваючи і закриваючи пальцями отвори, виконавець викликає вібрацію повітряного стовпа.

Основні представники цього сімейства:

  • Кларнет - провідний інструмент підгрупи з двадцятьма шістьма важелями-отворами, що закриваються клапанами. Язичок одинарний, прикріплений до мундштука спеціальними шовковими нитками. Діапазон відтворюваної музики дуже широкий, тембр - м'який, ніжний, теплий, приємний.

  • Гобой (дослівно з французької "високе дерево") - сопрановий інструмент. Зовні нагадує кларнет, але відрізняється подвійним язичком і не особливо вираженим розтрубом. Тембр співучий, але трохи гугнявий.

  • Фагот перекладається з італійської як "в'язанка дров", у розібраному вигляді він так і виглядає. Має подвійну тростину, як у гобоя, трубка його зігнута у вигляді дуги. Регістр теноровий, басовий і частково альтовий. Виразніше звучить у нижніх регістрах, ніж у високих. Тембр дуже експресивний і колоритний, з безліччю обертонів.

  • Саксофон, як і кларнет, має одинарну тростину, мундштук той самий. Корпус металевий, у вигляді невеликої, але широкої конусоподібної курильної трубки. Тембр дуже мелодійний, повнозвучний, дуже потужний. Технічні можливості великі, тому його особливо люблять джазові та естрадні музиканти. Насамперед це соліст, але охоче використовується у всіляких оркестрах і в ансамблях.

Мундштучні духові інструменти

Мундштук - знімна частина аерофонів. Форма його залежить від класу духових. У більшості мідних він чашкоподібний, у саксофона, кларнета і поздовжньої флейти - дзьобоподібний. Слово німецького походження, що буквально означає "деталь для рота". Висота і тембр звукоряду залежать від розміру і форми цієї деталі, чим вона менша - тим вищі ноти. Матеріал виготовлення різноманітний: метал, дерево, скло, пластик. У мундштучних духових амбушур - це безпосередній збудник і учасник звукоутворення. Виконавець щільно торкається до нього губами і потік повітря викликає вібрацію.

Де використовують музичні духові інструменти?

Можливості духових інструментів величезні й різноманітні. Вони затребувані в сольних виступах, у будь-яких ансамблях і оркестрах, а також у сучасній авангардній музиці.

Дерев'яні духові - одна з основних груп оркестру. У партитурах їхні партії розташовуються зверху. Часто це солюючі інструменти. Флейти - фаворити цього класу. Вони легко виконують найшвидші та найскладніші партії. Їхнє колоратурне сопрано здатне надати граціозності будь-якому твору. Мідні духові не поступаються за популярністю дерев'яним. Без них не обходиться жоден музичний жанр. Іноді мідні самі створюють ансамблі, наприклад, брас-квінтет складається з двох труб, тромбона, валторни і туби.

Найкращі виконавці на духових інструментах

Гра на духових інструментах не така проста, як здається на перший погляд. Слухачі сприймають тільки легкість мелодії, яка витончено струмує завдяки досвідченому артисту. Насправді крім того, що виконавці роками відточують свою техніку, вони від природи повинні володіти хорошим слухом, музичною пам'яттю і глибоким диханням. Техніка гри нікому не дається одразу, потрібен досвід, старання і час.

Перше місце в Західній Європі належить виконавській школі Франції. У культурі цієї країни духові інструменти відіграють провідну роль. На початку двадцятого століття були дуже популярні композитори і виконавці Л. Дюрей, Д. Мійо, Ж. Тайефер, А. Онеггер, Ф. Пуленк, Ж. Орік, А. Руссель, А. Жоліве, А.Томазі, Ж. Ібер. У двадцятому столітті славили Францію Ж.-П.Рампаль, Ж. Летрокер і М.Дебо. Найкращі гобоїсти - Ж.Труба і M.Бург. Один із головних саксофоністів світу минулого століття - Жан Лондейкс. У мистецтві гри на трубі досягли майстерності Р.Сабаріш, Ж.Мер, М.-Ж.Андре.

Друге місце по праву посідає чеське виконавство. Серед професіоналів Б.Мартін, І.Пауера, М.Крейчі, Е.Глобіл, Я.Рихлік, О.Флосман, Ф.Чех, В.Жілка, К.Бідло, І.Гобік, В.Юнек, І.Прайс, К.Краутгартнер, З.Пулец.

Німеччину та Австо-Угорщину прославили П.Хіндеміт, Б.Циммерман, А.Шенберг, А.Брунс, І.Вальтер, П.Рікхоф, П.Дамм, В.Круг, А.Шербаум.

Посідає важливе місце в духовому мистецтві Англія - М.Арнольд, Б.Бріттен, Д.Адісон, Е.Ротуелл, Л.Гуссенс, Д.Брейн і Б.Теквелл.

Професори Женевської консерваторії також зробили свій внесок. Це А. Ніколе та Е. Лелуара.

Поки що не так численно представлена в культурі духової майстерності бельгійська та італійська школа. Найяскравіший - гобоїст Р. Дзанфіні (оркестр "Віртуози Риму").

В останні роки Америка вивела багато цікавих музикантів: Б.Гудмена, Г.Шумена, У.Ваччіано, Р.Маркелуса, У.Кінкейда, Ф.Фаркаша, Б.Гальфельда, Р.Вуазіна, Л.Шарова, Д.Дваера.

Як вибрати духові?

У наші дні ринок духових інструментів дуже різноманітний. Є величезна кількість спеціалізованих музичних магазинів та інтернет-майданчиків провідних брендів. Тому вибір при такій великій кількості повинен бути серйозним і ґрунтовним. Якщо Ви розраховуєте на довгу і серйозну кар'єру - слід з самих азів освоєння практики обирати інструмент з якісних матеріалів. Від цього безпосередньо залежить звучання, а справжній професіонал не може дозволити собі халтури. Провідні виробники все частіше переносять своє виробництво в азіатські країни, що здешевлює вартість, не погіршуючи інтонування.

Де купити духові інструменти в Києві та Україні?

Інтернет-магазин "Саундмастер" завжди підтримує широкий асортимент інструментів цього класу і повний комплект аксесуарів до них. Ознайомитися з переліком можна в простому і зрозумілому меню сайту soundmaster.ua. Там представлена інформація про продукцію з переліком характеристик і вартості. Весь товар оригінальний і підтверджений гарантією виробника. Додаткову консультацію можна отримати, замовивши безкоштовний дзвінок оператора. Фахівець допоможе швидко оформити замовлення і організувати доставку по Києву або в будь-яке інше місто України. Приймаються різні способи оплати. Можливе також оформлення товару в розстрочку. Будемо раді, якщо і ви приєднаєтеся до числа наших численних клієнтів.