Корнети

Фильтр

15 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

15 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Корнет - класичний музичний інструмент класу мідних духових зі спеціальними двома вентилями (пістонами). Історія його походження французька. Ведеться вона з початку 19 століття від звичайного поштового/мисливського ріжка, коли його називали "cornet à pistons" - корнет із поршнями. Спочатку його виготовляли з дерева, а пізніше він став мідним духовим. Значно вдосконалив примітивний інструмент майстер Жан Луї Антуан, а засновником фактичного інструменту в тому вигляді, до якого ми звикли з тридцятих років дев'ятнадцятого століття вважають Сигізмунда Штельцеля. Він уперше показав його публіці в Парижі. Поступово саму назву скоротили до одного слова, і сьогодні вона звучить практично однаково всіма мовами. З моменту появи, разом із трубами, інструмент ввели в духовий оркестр, але довірити йому солюючі партії не наважувалися.

Із середини дев'ятнадцятого століття труба корнет набирає все більшої популярності. У цей період корнетист-віртуоз і професор Паризької консерваторії Жан-Батист Арбан відкрив спеціалізований клас і став навчати своєї майстерності талановитих музикантів. З цього часу стартує серйозне ставлення до навчання. До кінця століття корнет-а-пістон досяг піку свого визнання. Серед російської династії Романових було дуже багато музичних людей. Микола Перший був одним із небагатьох, хто володів кількома дерев'яними і мідними духовими інструментами. Але сам він скромно говорив, що грає тільки на трубі, оскільки в нього було мало часу для регулярних занять. Навіть свої твори мало кому показував. Здебільшого виконував марші в закритих залах для обмеженого кола людей.

У минулому столітті, на жаль, модернізація мідних духових і вдосконалення гри на них практично витіснили корнет з оркестру. Сьогодні майже всі сольні віртуозні епізоди в духовому та симфонічному оркестрі блискуче виконує тільки труба. Лише зрідка в оркестровку вводиться оригінальне звучання корнета.

У наші дні його використовують, здебільшого, для навчання і оволодіння технікою гри.

Особливості конструкції корнета

Конструкція цього інструмента нагадує звичайну трубу, а відрізняється тільки ширшою і коротшою трубкою. У труби вона однакова, циліндрична з розширенням у розтрубі, у корнета - форма конуса і розширюється поступово від мундштучної трубки до розтруба. Мундштук теж відрізняється, він із чашкою. Чисто зовні корнет схожий на валторну, у ньому більше вигинів, від цього і звучить м'якше. Навіть називають його в колі музикантів "маленька ніжна валторна". У нього більша мензура і менший опір, таким чином через резонансні відмінності акустичного тракту згладжена атака відтворення.

Обсяг звучання, як і в труби, від Мі малої октави до До третьої. Строй сі-бемоль (B) і ля (A). Партитури йдуть без ключових знаків. Залежно від ладу - на тон/півтора вище фактичного виконання. Віртуозні можливості корнета досить великі, технічно він дуже рухливий, тембр звучання м'який, але тільки в першій октаві. Друга октава різка, пронизлива і фанфарна. Що нижчий регістр - то він похмуріший, важкий і похмурий. У чомусь схожий з низьким кларнетом. Він належить до класу аерофонів, тобто відтворення звуків здійснюється за допомогою вібрації стовпа повітря. Він коливається всередині корпусу і народжує звуки. Відповідно, від якості дихання виконавця залежить і його майстерність.

Види корнетів

Сімейство корнетів не дуже велике. Вони нечисленні, хоча дуже популярні у виконанні класичної, джазової та сучасної музики. За старих часів цю назву використовували для іншого інструмента, виготовленого з дерева або слонової кістки. Іноді його називали на німецький манер "цинк", але цей вид не мав нічого спільного з сучасним корнетом. Він був поширений із середини п'ятнадцятого до середини сімнадцятого століть по всій Європі. Жодне свято в епоху Відродження не обходилося без цього інструменту. Пік популярності припадає на кінець шістнадцятого століття. Іноді прихильники автентизму використовують попередника корнет-а-пістона як популяризацію середньовічної музики.

У середині дев'ятнадцятого століття в Англії був поширений ехо-корнет. Його відрізняла наявність двох розтрубів. Перемикаючись з одного на інший, виконавець створював ефект приглушеного звуку. Вентиль допомагав створювати відлуння-ілюзію. Він швидко поширився всією Європою і навіть досяг Америки. У наші дні на цьому раритетному екземплярі виконується старовинна народна музика. Виготовляють луна-корнети лімітовано під замовлення. Основний постачальник - Англія. Зустрічаються такі інструменти і серед індійських виробників, але вони не такі добротні та якісні.

Корнети в музиці

Любив вводити корнети у свої твори Гектор Берліоз. У симфонії "Гарольд в Італії" він майстерно використовував зухвало кричущі та зловісні регістри цього інструменту. Петро Ілліч Чайковський в Італійському каприччо передав за допомогою його тембру звуки Пекла. Спочатку Неаполітанський танець із балету "Лебедине озеро" теж був написаний для корнет-а-пістона. До сьогоднішнього дня він є однією з найпопулярніших сольних композицій у репертуарі цього інструменту.

Відомі музиканти

Найкращими виконавцями соло на дерев'яному корнеті свого часу були Джованні Боссано та Клаудіо Монтеверді. Поступово солюючі партії перейшли до скрипок і труб, а корнет-цинк втратив свою актуальність.

До епохи свінгу, пік популярності якого припав на період 1930-1940-х років, корнет залюбки використовувався в джазових колективах. Відомі джазові корнетисти того часу - це чудовий американський вокаліст, керівник ансамблю Луї Армстронг, а також виконавець, диригент і творець "Креольського джазового оркестру" Джозеф "Кінг" Олівер.

Як вибрати корнет?

Під час купівлі будь-якого музичного інструмента слід звертати увагу на якість матеріалу, з якого він виготовлений, оскільки від цього безпосередньо залежить стиль інтонування. Оскільки це мідний духовий - то і зроблений він має бути з якісної міді. Це не тільки один з найміцніших і найнадійніших металів, він має чудову акустику і має досить презентабельний вигляд. Блискучий корпус має ефектний, яскравий і помітний вигляд.

Є виробники, які випускають духові інструменти із пластику, відповідно, розраховувати на гарне звучання тут не доводиться. На такому інструменті можна хіба що освоїти техніку гри на початковому етапі.

Де купити корнет у Києві та Україні ?

Ви легко зможете вибрати якісний музичний інструмент корнет в онлайн-магазині "Саундмастер" навіть не виходячи з дому. На сайті представлені моделі від найпопулярніших виробників, зокрема і з футлярами. В наявності оригінальні та найкращі бренди з гарантією якості та післяпродажним обслуговуванням. У разі будь-яких несправностей є можливість повернення в рамках закону "Про захист прав споживачів". Також передбачені різні способи оплати, зокрема й оформлення кредиту без довідки про доходи. На сайті soundmaster.ua завжди представлені вигідні цінові пропозиції для різної категорії товару.