Мандоліни

Фильтр

Позиції 1-15 з 17

Сортувати у порядку зменшення
Сторінка
Відобразити як Таблиця Список

Позиції 1-15 з 17

Сортувати у порядку зменшення
Сторінка
Відобразити як Таблиця Список

Як вибрати та купити мандоліну

На яку ціну розраховувати?

Як і в більшості випадків, Ви отримуєте стільки, скільки Ви віддаєте. Ви можете знайти від мандолін масового виробництва, виготовлених із шаруватих матеріалів ціною від $100 до професійних інструментів ручної роботи з розкішними оздобленням та високим класом деревини, які мають ціну від $10000. Те, скільки Вам слід заплатити, залежить від Вашого бюджету, Вашої прихильності до оволодіння мандоліною, і Ваших уподобань. Як загальне правило вибору для найкращого поєднання відтворення, зовнішнього вигляду та звуку, купуйте найкращий інструмент, який тільки може дозволити Ваш бюджет.

Деталі мандоліни

Через популярність такого типу мандолін ми обрали для ілюстрації "анатомії" мандоліни саме інструмент F-стилю як приклад. Однак, це не важливо, бо всі загальнодоступні акустичні мандоліни мають однакові деталі.

Анатомія мандоліни стилю F

  • Головка грифа. До неї кріпляться кілочки.
  • Кілочки, також звані "кілки", "головки машини", або "тюнери", - це механізми, які тримають струни і використовуються для регулювання натягу струн.
  • Гайка. Також називається нульовим ладом, разом із бриджем і струнотримачем тримає струни в належному положенні.
  • Шия. Вона пролягає від грифа до корпусу, та інколи містить металевий анкер, що додає сили та дозволяє скоригувати звук.
  • Гриф. Приклеєний до шиї, гриф має вбудовані металеві лади. Натискання струн на грифі виробляє нотатки відповідно до положення грифа.
  • Маркери положення. Часто прості крапки інкрустовані в грифі, але іноді вони допомагають орієнтуватися музиканту.
  • Корпус (дека). Складається з основи, обичайки, і спинки. Основа, також звана "дека", насамперед відповідає за вироблення звуку мандоліни, і, залежно від моделі, може бути плоскою або арковою, як скрипка. Деякі мандоліни мають плоскі спинки, а решта мають чашоподібну форму.
  • Равлик (завиток). Насамперед декоративна частина і її можна зустріти тільки на мандолінах F-стилю.
  • Накладка. Не всі мандоліни мають цю деталь, вона призначена для захисту оздоблення корпусу.
  • Звукові отвори. Форма отвору варіюється залежно від моделі мандоліни. На ілюстрації показано звуковий отвір мандоліни F-стилю, але овальні отвори найпоширеніші, і забезпечують ту саму функцію проектування звуку мандоліни.
  • Бридж з дерева, передає вібрації струн до корпусу мандоліни.
  • Струнотримач часто робиться зі штампованого або литого металу і забезпечує опорну точку для струн.
  • Від А до F: Стилі корпусу мандоліни

У той час як А-стиль і F-стиль мандоліни, як правило, схожі за звуком, моделі F-стилю, як правило, більш популярні серед блюграсс і кантрі музикантів. Ми розглянемо деталі та відмінності між найпопулярнішими стилями корпусу мандоліни тут.

Мандоліни А-стилю

Це щось із всеосяжного терміна, що використовується для опису краплеподібних і овальних форм мандоліни. Термін з'явився від А-типу мандоліни Гібсона, виробленої на початку 20-го століття. Більшість із них мають різьблені верхівки і спинки, в деяких випадках можуть бути арочними, як на скрипці. Мандоліни А-стилю з арковими елементами часто мають плоску спинку, щоб можна було відрізнити їх від чашоподібної мандоліни. Нині деякі моделі А-стилю можуть бути більше схожі на гітару. Моделі A-стилю, як правило, популярні серед класичних, народних і кельтських музикантів.

Мандоліни F-стилю

Більшість моделей F-стилю мають точки деки на нижньому боці інструмента, що тонко впливає на звучання і забезпечує точку опори на стегна сидячого музиканта. Деякі сучасні скрипкові майстри і виробники мандолін створили відгалуження, і запозичили деякі атрибути з оригінальних моделей F-стилю, але додали свої власні сучасні штрихи. Мандоліни F-стилю, іноді звані флорентійськими мандолінами, є першим вибором для більшості блюграсс і кантрі музикантів.

Чашоподібні мандоліни

З їхніми закругленими спинками, ці мандоліни більше нагадують своїх італійських попередників, а також традиційні лютні. Їх іноді ще називають неаполітанськими мандолінами через схожість з їхніми італійськими предками. Високоякісні чашоподібні мандоліни популярні серед музикантів, які грають класику, бароко, ренесанс та інші історичні стилі музики. Через об'єм їхніх тіл, ці мандоліни, як правило, дають більш глибокий, округлений звук, ніж інші види мандолін.

Методи будови мандоліни та деревина

Безперечно, ялину обирають для створення деки. Її щільне зерно забезпечує таке ж яскраве і чітке звучання, яке вона виробляє в інших струнних інструментах, таких як гітари і скрипки. Ялина є найкращим видом дерева для передачі кожного нюансу техніки гри музиканта на струнах. Через дефіцит і вартість високоякісної ялини, деякі виробники замість неї використовують кедр або червоне дерево, які виробляють звук дещо глибший.

Мандоліни найвищої якості мають вручну вирізані деки з цільних шматків ялини. Хоча багато хто з них має арочні корпуси, є моделі і з плоскими корпусами, яким віддають перевагу деякі музиканти. Обидва типи можуть мати красиву деревину, що й додає інструменту естетики та вартості.

Дешевші мандоліни мають ламіновані деки - кілька шарів деревини, притиснуті один до одного. Ламіновані деки пресовані у формі, а не вирізані - набагато дешевший метод, який допомагає знизити ціну на мандоліну. У той час як професійні музиканти віддають перевагу ялині, ламіновані мандоліни здатні виробляти дуже навіть прийнятний звук, і можуть бути хорошим вибором для новачка з обмеженим бюджетом.

Більш якісні деталі мандолін, такі як боки і спинка, як правило, зроблені з твердого клена. Коа, червоне дерево та інші листяні породи також іноді використовуються.

Накладки мандоліни, як правило, зроблені з палісандра або ебенового дерева - оскільки це дуже тверді породи дерева, з гладкою поверхнею. Гриф, як правило, зроблений з клена або червоного дерева для максимальної жорсткості. Гриф часто виготовляють з двох або більше склеєних шматків дерева (на відміну від деки, ламінований гриф вважається як позитивна якість). Більшість грифів містять вбудований металевий стрижень, який дає змогу коригувати гриф, щоб поліпшити звучання.

На відміну від бриджу на гітарі, бридж мандоліни не кріпиться до корпусу, а утримується на місці за допомогою струн. Він часто робиться з чорного дерева або палісандра.

Радимо придбати з інструментом тюнер. Доброякісні тюнери з хорошою операційною передачею і міцною конструкцією є обов'язковими для того, щоб налаштувати інструмент і зберегти налаштування струн під час виступу.

Купити мандоліну в Soundmaster дуже просто! Клацніть мишкою і замовлення вже оформлене, команда Soundmaster оформить і доставить замовлення в найкоротший час. Ми пропонуємо клієнтам максимальний сервіс: краща ціна, швидка доставка, офіційна гарантія, поради експертів, грамотна консультація, реальні відгуки, постійні акції, низька вартість, величезний вибір, весь асортимент продукції від найкращих виробників, готівковий і безготівковий продаж, розстрочка і кредит.