Акордеони

Фильтр

9 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

9 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Акордеон - це популярний клавішно-язичковий музичний інструмент, який володіє унікальним, впізнаваним звучанням і особливим шармом. У цьому розділі ми пропонуємо своїм клієнтам найкращі моделі для навчання і віртуозної гри за найприємнішими цінами в Україні. Підібрати підходящий варіант і купити акордеон вам допоможе професійний консультант магазину SoundMaster. Доставка - в будь-який куточок нашої країни.

Акордеон: історія походження

Назва цього інструменту з французької мови перекладається як "ручна гармоніка". Таке "ім'я" йому дав при "народженні" його "батько" - віденський винахідник, органних справ майстер, Кирило Деміан, який презентував своє дітище 1829 року. Він придумав конструкцію гармоніки з готовим акордовим акомпанементом у співавторстві з синами - Карлом і Гвідо.

Акордеони, як і всі клавішні інструменти на початку 20 століття, були суперпопулярними інструментами з 1900-х по 1960-ті. Ці роки по праву вважаються "Золотим віком" акордеонної музики. Але й сьогодні він користується популярністю в усіх куточках Землі. Особливо сильно його люблять мексиканці, бразильці, колумбійці, американці, європейці, японці та представники слов'янських народностей. Мало того, в деяких американських містах він вважається національним інструментом.

Конструкція акордеона

Пристрій, що може похвалитися безліччю різноманітних художньо-музичних виразних засобів і сріблястим, дзвінким звучанням, складається з таких елементів:

  1. Дві коробки;
  2. з'єднувальні міхи;
  3. дві клавіатури (ліворуч - кнопкова, праворуч - клавішна);
  4. плечові ремені.

Звук виходить внаслідок вільного коливання металевих язичків, на які впливають повітряні струмені, що виникають під час роздування хутра. Завдяки регістрам, що змінюють тембр, пристрій може імітувати звучання різних інструментів - від піаніно до органу і форте.

Види акордеонів

Пропонуємо кілька класифікацій цього інструменту:

  • Залежно від особливостей музикування:

- унісонорні - у таких моделей на тональність не впливає напрямок, у якому рухаються хутра;

- бісонорні - впливає.

  • Залежно від ладу клавіатури:

- хроматичні, оснащені 12 півтонами між нотами;

- діатонічні, без півтонових інтервалів.

  • Тип правої клавіатури.

- фортепіанний, з кількістю клавіш до 45 шт;

- кнопковий (такий інструмент називається баяном).

  • Кількість октав, регульованих за допомогою регістрів:

- три;

- чотири;

- п'ять.

  • Особливості лівої клавіатури:

- з готовим акомпанементом;

- з виборним;

- змішаного типу.

Крім перерахованих, існують гібридні моделі. Це досить рідкісні пристрої з різними типами кнопкових панелей і унікальними можливостями. До них належать:

  1. акордеон Шраммеля;
  2. акордеон "Швіцерергелі" ("швейцарський орган");
  3. баскський народний акордеон;
  4. британський акордеон.

Останнім часом також популярності набирають електроакордеони, що мають деякі особливості конструкції і звучання.

Відомі акордеоністи

Розмовляючи про цей інструмент, не можна не згадати графа П'єдро Дейро (1888 - 1954), якого по праву називають "батьком акордеона", і одним з найвпливовіших акордеоністів минулого століття. Італієць за походженням, він мігрував до США, де і виступав у жанрі водевілю. Дейро зробив неоціненний внесок у популяризацію акордеонної музики, і навіть обійняв посаду першого президента американської Асоціації акордеоністів (1938).

Не менш значущими є імена Джина фон Халберга, Ейба Голдмана і Джо Бівіано. Це музиканти, які першими підкорили своєю грою на акордеоні прославлений Карнегі-хол у Нью-Йорку (1939).

Щодо виконавців, відомих на теренах пострадянського простору, не можна не відзначити творчість композитора і соліста Валерія Андрійовича Ковтуна. Він народився 10 жовтня 1942 року в кримському місті Керч, і в дитинстві мріяв стати капітаном далекого плавання. Але доля і вроджений талант привели його до звання заслуженого артиста РРФСР і народного артиста Російської Федерації. США, Австрія, Німеччина, Італія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Югославія, Корея, Чехословаччина, Румунія, Угорщина - ось не повний перелік країн, у яких Валерій Андрійович гастролював зі своїм ансамблем. Крім активної концертної діяльності, він брав участь у багатьох шоу-програмах у Польщі та ФРН і кілька років був беззмінним ведучим музичної радіопрограми "Звёзды аккордеона" на радіостанції "Маяк".

Серед сучасних акордеоністів особливо хочеться відзначити Петра Дранга (1984). Його концертна діяльність розпочалася 2004 року. За 15 років гастролей, виступів і співпраці з джаз-бендами і зірками зарубіжної та вітчизняної естради йому вдалося відродити інтерес масового слухача до акордеону, який почав згасати.

Який акордеон вибрати?

Перш за все, визначитеся з розмірами інструмента. Краще, щоб у цьому питанні вам допоміг досвідчений викладач, але якщо вам нема до кого звернутися по допомогу, просто керуйтеся правилом - поставивши акордеон на коліна, простежте, щоб він не торкався вашого підборіддя.

У продажу ви можете знайти інструменти різних габаритів з таким маркуванням:

  1. 1/8 - 1/4 - майже іграшкові інструменти для найменших акордеоністів віком від трьох до п'яти років. Це дво- або одноголосний пристрій без регістрів. На правій клавіатурі від 10 до 14 клавіш, на лівій - невеликий ряд басів.
  2. Двоголосі (рідше триголосі) моделі 2/4 підійдуть дітлахам дошкільного та молодшого шкільного віку (від 5 до 9 років). Легкі та компактні моделі, чудово підійдуть для навчання музикантів-початківців. Діапазон звучання зовсім невеликий, але цього достатньо, щоб освоїти перші навички гри на інструменті. Серед інших характеристик:

    - 16 білих клавіш на правій клавіатурі;

    - кількість регістрів праворуч - 0, 3 або 5;

    - на лівій клавіатурі - від 32 до 72 кнопок баса, без регістрів.

  3. Триголосий інструмент 3/4 - універсальна модель, що підходить і для дорослих музикантів, і для підлітків. Дуже популярний варіант для виконання мелодій на аматорському рівні. Переваги порівняно з повною моделлю - більш легка вага і компактні габарити. Характеристики:

    - з правого боку - двадцять білих клавіш, п'ять регістрів;

    - з лівого - 80 кнопок баса, до трьох регістрів.

  4. Три- або чотириголосні інструменти 7/8 - ще більш професійна і громіздка модель. Характеристики:

    - 22 білі клавіші, від 5 до 11 регістрів праворуч;

    - 96 басів;

  5. Повний акордеон 4/4 - чотириголосна модель для дорослих виконавців, які віртуозно володіють інструментом. Характеристики:

    - 24 (рідше - 26) білі клавіші, 11 - 12 регістрів праворуч;

    - до 120 басів зліва.

Кілька порад від професіоналів, як вибрати акордеон:

  1. Багато хто намагається заощадити, і придивляється не до нової моделі, а до тієї, якою вже користувалися інші музиканти. Варіант цілком прийнятний, але при купівлі БУ акордеона варто уважно оглянути пристрій на наявність видимих дефектів. Особлива увага - корпусу і мехам. Їхні пошкодження здатні негативно позначитися на роботі пристрою і якості звуку.
  2. Перевірте стан хутра акордеона. Для цього розведіть і зведіть хутро, не натискаючи на клавіші, прислухайтеся, чи не пропускає воно повітря.
  3. Тепер можна перевірити, як працюють клавіші та кнопки. Вони не повинні западати і туго натискатися, видавати хрипкі або скрипучі звуки.
  4. Переконайтеся, що всі регістри легко перемикаються, і під час натискання іншого регістра автоматично займають вихідне положення.

Де купити акордеон у Києві та Україні?

Виробництвом цього інструменту займаються в різних країнах, але найкращі пристрої преміум-класу для концертних виступів традиційно виготовляють в Італії, Росії та Німеччині. У каталозі SoundMaster представлені найкращі моделі цього інструменту ТМ Hohner, Maxtone, Roland і Weltmeister. Уся продукція, представлена на нашому вебсайті, оригінальна, що підтверджують відповідні сертифікати та гарантія від виробника. Завдяки гнучкій ціновій політиці, ви зможете придбати інструмент прекрасної якості за найдемократичнішою ціною. Для оформлення покупки, скористайтеся електронним кошиком, або зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

Переваги клієнтів Саундмастер:

  • товари перевірених брендів;
  • гарантована якість за доступною вартістю;
  • бонуси, розпродажі, акційні пропозиції;
  • сервіс вищого класу;
  • безкоштовні консультації;
  • тестування товару - 2 тижні;
  • оплата післяплатою або грошовий переказ;
  • кілька кліків мишкою, і акордеон - ваш;
  • кредитування прямо на сайті;
  • доставка по території Києва та Україні.