Роялі Yamaha

Фильтр

14 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

14 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Рояль - приголомшливий за красою звучання музичний інструмент, який ніколи не втратить своєї актуальності. Незважаючи на велику кількість цифрових аналогів, досі на найзнаменитіших сценах встановлені акустичні пристрої, і піаністи-віртуози вважають за можливе грати виключно на таких інструментах.

У SoundMaster ви можете купити якісний рояль відомого бренду навіть не виходячи з дому. Для цього достатньо вибрати відповідну вам модель і оформити покупку. У цьому вам допоможуть наші професійні консультанти.

Рояль: історія створення

Цей струнно-клавішний інструмент є основним видом фортепіано. Його відрізняє крилоподібна форма корпусу і горизонтальне розміщення струн, деки і механічної частини. Мелодія формується внаслідок натискання піаністом на клавіші. При цьому всередині інструмента маленькі повстяні молоточки починають бити по натягнутих струнах, які й видають виразний, насичений за тембром звук.

Творцем першого фортепіано вважається Бартоломео Крістофорі - італійський майстер, який спеціалізувався на виготовленні клавесинів. 1709 року він удосконалив конструкцію традиційного клавесина, і представив новий інструмент на урочистому прийомі при дворі герцога Фердинандо Медічі. Завдяки новому механізму звуковидобування і використанню м'яких молоточків, музиканти отримали можливість змінювати гучність звучання інструмента залежно від сили удару по клавішах.

З появи першої моделі фортепіано, різні майстри допрацьовували і вдосконалювали його конструкцію. До початку 19 століття цей інструмент уже суттєво відрізнявся від своїх "предків" - клавесина і клавікорда. У його конструкції з'явилися міцна чавунна рама і перехресне розташування струн. Це вже був справжній рояль, що формував потужний, чистий звук, знайомий сучасним поціновувачам музики.

Фабричне виробництво цього благородного інструменту почалося в середині 19 століття. З 1850-х років у Європі, Америці та Росії відкриваються великі фабрики, що спеціалізуються на виготовленні клавішних. За півстоліття рояль набув знайомої нам форми дерев'яного корпусу і конструкцію, що не змінилася і донині.

Конструкція: з чого зроблений рояль?

Для виробництва цього інструменту використовують дерево, сталь і чавун.

Основними компонентами конструкції є:

  • корпус;
  • струни і резонансна дека;
  • рама (чавунний суцільнолитий каркас);
  • молоточно-клавішний механізм;
  • клавіші.

Корпус, у якому розміщується механізм, має висоту до 0,5 метра. Нижня його дошка в передній частині інструмента трохи опущена. Зверху є відкидна кришка, що захищає внутрішню частину інструмента від пошкоджень і пилу. Її під час музикування необхідно підняти під кутом 45° (щоб посилити звучання рояля). Також завдяки такій кришці інструмент легко оглянути і виправити поломку. У передній частині корпусу є ще одна кришка, що прикриває клавіатуру рояля.

Корпус підтримують три (рідко - більше) ніжки. Часто їх постачають роликами - для легкого перетягування по кімнаті. Між передніми ніжками розташовується ліра - панель з 2 або 3 ножними педалями. Вони дають змогу піаністу регулювати силу і тривалість звучання пристрою.

Звук формують струни з гнучкого, але міцного сталевого дроту. Вони натягуються на міцну чавунну раму, що кріпиться всередині корпусу. Також важливою акустичною складовою інструмента є дека - дерев'яний щит завтовшки від 7 до 12 мм, що розташовується під струнами та рамою. Його завдання - посилювати звучання струн.

У передній частині корпусу розміщується ігровий механізм інструмента, пов'язаний із клавіатурою. Його завдання - передавати струнам удари музиканта по клавішах. Гучність мелодії безпосередньо залежить від ступеня натиску на клавіші.

Також звучання інструмента залежить від довжини і товщини струн, і площі резонансної деки. Чим вони більші, тим більший корпус в інструмента. Відповідно, масивні пристрої з великими габаритами дають більш глибокий і сильний звук.

Види роялів

Класифікують цей інструмент за кількома показниками. Перший із них - розмір корпусу. Відповідно до габаритів, роялі бувають:

  1. Великі концертні. Їхня довжина перевищує 2,70 м, а звучання може похвалитися максимальною виразністю, діапазоном тембру і глибиною. Їх найчастіше встановлюють у великих концертних залах і студіях звукозапису.
  2. Малі концертні. Призначені для концертного виконання музичних творів у середніх залах. Підійдуть також для студійного звукозапису. Довжина корпусу - від 2,25 до 2,5 м.
  3. Салонні. Універсальний інструмент довжиною від 2 до 2,2 м. Відрізняється досить великим діапазоном і виразним звучанням. Підійде як для концертного залу, так і для аматорського виконання у вітальні. Можна використовувати і для навчання.
  4. Кабінетні - довжиною від 1,80 до 1,95 м. Такі інструменти характеризуються середнім діапазоном тембру, і такою ж середньою тривалістю і виразністю звучання. Їх купують для навчання та аматорського музикування.
  5. Малі кабінетні - від 1,60 до 1,75 м. Як і наступний клас інструменту, підходить для музикування вдома і для навчання. Відрізняється малим діапазоном тембру і невеликою виразністю звучання.
  6. Мініатюрні - від 1,40 до 1,55 м. Найкомпактніші пристрої з мінімальним діапазоном і виразністю. Підійде навіть для найменшої за площею вітальні.

Також роялі класифікують за якістю комплектуючих і звучанням:

  • Преміум - найкращі моделі, що встановлюють у знаменитих концертних залах світу. Найчастіше, їх виготовляють на замовлення, або дуже лімітованими партіями. Найкращі виробники таких інструментів:

- Fazioli;
- Steinway & Sons;
- August Förster;
- Grotrian-Steinweg;
- Mason & Hamlin;

  • Високий виконавський клас Інструменти німецьких, чеських і японських майстрів, які виготовляються масово, але в дуже хорошій якості. Такі пристрої можна купити у брендів:

- Haessler;
- K. Kawai GX;
- Petrof;
- Seiler;
- Yamaha CX.

  • Середній виконавський клас. Популярні виробники таких моделей:

- Kawai;
- Mendelssohn;
- Knabe & Co;
- Ritmuller;
- Brodmann.

  • Споживчий клас - найпростіші за конструкцією і доступні за ціною моделі. Вони можуть бути досить хорошої якості, але звучання таких інструментів не зрівняється зі звуком оригінальних пристроїв.

- S. Ritter;
- Elise;
- Hailun.

Як альтернативу дешевим споживчим моделям, багато цінителів музики вважають за краще купувати капітально відреставровані роялі класу преміум.

Віртуози гри на роялі

Щоб віртуозно оволодіти цим інструментом, потрібно докласти чимало зусиль і старання. Просто награвати популярні мелодії можна навчиться і в дорослому віці. Але стати видатним піаністом можна тільки в тому випадку, якщо ви почали навчання ще дитиною - у віці 3-4 років. Чому так рано? Тому, що тільки в цьому випадку в дитини сформується широка форма долоні, що допоможе віртуозно виконувати музику.

До речі, найчастіше, геніальні виконавці й самі складають мелодії для фортепіано. Багатьох із них знають навіть ті, хто дуже далекий від класичної музики та мистецтва загалом. Наприклад, хто ж не чув такі імена, як Моцарт, Ліст чи Рахманінов? Це - справжні класики фортепіанної музики, які створили чимало шедеврів у 18, 19 і 20 століттях відповідно.

Серед відомих музикантів 18-19 століть також не можна не відзначити віденських геніїв Шуберта та Бетховена, німців Брамса та Шумана, француза Шарля Валантіна Алькана. Усі вони зробили величезний внесок у світову музичну спадщину.

Але розквіт фортепіанної музики припав на 20 століття. Цей період подарував світові таких винятково талановитих виконавців і композиторів, як Гофман, Шнабель, Рахманінов, Ріхтер, Гілельс, Горовіц, Рубінштейн тощо.

Початок 21 століття також ознаменувався появою віртуозних піаністів. Серед них варто відзначити американця Ван Кліберна, який 1958 року став першим лауреатом Міжнародного конкурсу піаністів імені П. Чайковського, і найпопулярнішого естрадного виконавця Володимира Ашкеназі, музиканта, який здобув перемогу в цьому ж конкурсі 1959 року.

Щоб дізнатися більше про класиків фортепіанної музики, рекомендуємо подивитися чудовий документальний фільм "The Art of Piano - Great Pianists of 20th Century", прем'єра якого відбулася 1999 року.

Знаменитості, які люблять грати на роялі

Фортепіано - дуже популярний інструмент, азам гри на якому навчають практично у всіх музичних школах. Також багато людей прагнуть самостійно його освоїти вже будучи дорослими. Знаменитості - не виняток. І, варто сказати, що багато зірок світової величини домоглися в музикуванні на роялі чималих успіхів. Ось деякі з них:

  1. Раян Гослінг. Цей канадський актор закоханий у музику з самого дитинства. Зірка фільмів "Щоденник пам'яті", "Драйв", "Той, хто біжить по лезу 2049", та інших шедеврів, крім фортепіано, відмінно грає на гітарі і навіть пише пісні.
  2. Кевін Костнер. Найвідоміший у світі "охоронець" з дитинства грає на фортепіано і гітарі. Він свого часу навіть співав у церковному хорі, а в підлітковому віці грав у різних за жанром музичних групах. У 2005 він організував власний гурт Kevin Costner & Modern West, що грає композиції в стилі кантрі та рок-н-рол. До речі, цілком успішну, про що свідчить її щільний гастрольний графік.
  3. Г'ю Лорі, відомий нам за роллю цинічного, але геніального доктора Хауса, талановитий і в музичній сфері. На чому він тільки не грає! У списку його інструментів - фортепіано, гітара, саксофон і губна гармошка. Свого часу Г'ю був клавішником у гурті The Band from TV, до якого входили актори відомих американських серіалів, але 2011-го він створив власний гурт, який грає в жанрі класичного блюзу.
  4. Г'ю Джекман, якого обожнюють усі фанати коміксів, теж чудово грає на роялі. А ще - на скрипці та гітарі. Росомаху, звісно, важко уявити за грою на фортепіано, а от романтичного Леопольда з фільму Кейт і Лео - запросто!
  5. Ну і ще одна знаменитість, що чудово музикує на фортепіано та гітарі, але вже не зі світу кіно, а прямо з Формули-1! Льюїс Гемілтон, якого визнано одним із найкращих автогонщиків сучасності, теж є чудовим музикантом. У свій вільний час він навіть займається з викладачем з вокалу, і готує студійний альбом.

Як обирають рояль?

Перш за все, за габаритами приміщення, в якому він буде знаходитися, і виходячи з власних фінансових можливостей. Як ми вже згадували, що довший корпус інструмента, і що вища його вартість, то красивішим і глибшим буде звучання. Якщо вам потрібна допомога у виборі фортепіано, рекомендуємо звернутися по допомогу до менеджерів Soundmaster. Ми підкажемо, на які параметри звернути увагу в доступній для вас ціновій категорії.

Як перевозять рояль?

Цей делікатний і досить громіздкий інструмент транспортують у розібраному вигляді. Перш за все, знімають ліру - вона знаходиться в парі сантиметрів від підлоги, і її дуже легко пошкодити, навіть перетягуючи пристрій по кімнаті. Також під час перевезення знімаються верхня кришка, пюпітр і кришка, що закриває клавіатуру.

Потім пристрій необхідно упакувати - бажано, в м'які, амортизуючі матеріали (поролон, пінопласт). Після знімаються ніжки, і пристрій вантажиться в транспортний засіб у вертикальному положенні. Для перенесення і навантаження інструменту зазвичай потрібно від двох до чотирьох вантажників. Першим в авто вантажать сам рояль, потім - його ніжки, кришки, ліра і пюльпітр.

Як доглядають за роялем?

Щоб інструмент прослужив довго, важливо дотримуватися нехитрих правил по догляду за ним. Перш за все, подбайте про те, щоб у приміщенні, де він встановлений, підтримувався постійний температурний режим і вологість. Сучасні девайси, що забезпечують клімат-контроль, цілком дають змогу це зробити. Так ви продовжите термін життя свого фортепіано в 2-3 рази.

Також не варто забувати про регулярне технічне обслуговування пристрою. До нього входять:

  • налаштування;
  • регулювання клавішно-молоточкового механізму;
  • інтонування звуку;
  • заміна зношених частин.

Де купити рояль у Києві та Україні?

У каталозі SoundMaster ви знайдете популярні моделі цього інструменту таких виробників, як August Foerster, Julius Bluthner, Kawai, Pearl river, Petrof, Yamaha. Нашим клієнтам доступні різні способи оплати, в тому числі - розстрочка. Доставка здійснюється по всій території України.