Перкусійні інструменти

Фильтр

Позиції 1-15 з 770

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список
  1. Meinl HE-3020
    Рейтинг:
    100%
    Спеціальна ціна 4 880 грн Звичайна ціна 5 900 грн
  2. GON BOPS FS785N
    6 553 грн
  3. Peace BOG-1
    4 830 грн
  4. Peace TM-5
    662 грн
  5. Meinl HE-3030
    5 900 грн
  6. Meinl HE-3000
    5 900 грн
  7. PALM PERCUSSION NESTING DRUMS W/BAG
    Рейтинг:
    100%
    Спеціальна ціна 6 880 грн Звичайна ціна 8 600 грн
  8. Happy Drum Mira 36 BK
    Рейтинг:
    100%
    9 940 грн
  9. Meinl HDJ600KF
    Рейтинг:
    100%
    13 252 грн

Позиції 1-15 з 770

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Перкусія - що це таке?

Перкусія - це ніщо інше, як цілий світ етнічних ударних інструментів, які можна вважати одними з перших музичних інструментів. Принадність цих перкусійних інструментів у тому, що на їхньому звучанні залишено відбиток народу, яким було обрано цей інструмент як загальнонаціональний. Тому перкусійні інструменти іноді кардинально відрізняються один від одного. Кожен етнос надає особливого звучання своєму ударному інструменту.

Перкусійні інструменти: види

Сьогодні видів перкусійних інструментів може бути набагато більше, ніж відомо. Пов'язано це з тим, що навіть у невеликого племені, де-небудь у джунглях, може бути свій власний перкусійний інструмент. Ми ж виділимо всього 2 основні види.

Перкусійні барабани

До цього виду перкусійних музичних інструментів можна віднести такі:

  1. Джембе виник у Західній Африці і є найпопулярнішим на континенті. Корпус джембе у формі кубка вкритий голеною козячою шкурою. Грають на ньому двома руками. Кубко-подібна форма дає змогу створювати низькі баси, відкриті високі тони і ріжучі нотки біля самого краю. Це дає змогу використовувати джембе і як сольний інструмент, і в ансамблі.
  2. Бонго найвідоміший ручний барабан. Він афро-кубинського походження, завжди використовується в парі і має злегка конічну форму. Корпус традиційно зроблений з дерева, але може бути зі скловолокна і металу. На бонгах грають долонею або пальцями. Спеціальні техніки гри можуть витягти калейдоскоп звуків усього з двох барабанів.
  3. Кахон (квадратний барабан), зроблений із дерева, прийшов із Латинської Америки, використовувався рабами, яким заборонили грати на традиційному барабані. На кахоні грають румбу. Музикант зазвичай сидить на кахоні та б'є по ньому руками.
  4. Табли - асиметрична пара маленьких барабанів, що виробляє контрастні звуки, походить з Індії. У них циліндричний корпус, вкритий звіриною шкурою. На маленькому барабані - даяні, видовбаному з тика або рожевого дерева, грають високі тони. Великий барабан, зроблений із латуні, забезпечує низькі тони. Мембрана зроблена з козячої шкіри із зовнішнім кільцем зі шкіри для глибших обертонів. Чорне кільце в середині корпусу виконано з суміші рису і залізного порошку.
  5. Дарбука ще один барабан у формі кубка, арабського походження, оригінал з ісламського регіону Азії, Середнього Сходу та Північної Африки. Він зроблений із дерева та металу. Барабанщик тримає його і грає лівою рукою, якщо стоїть, і між колін, якщо сидить. Дармбук має багату історію в традиційній фолк-музиці, в музиці мандрівників і відомий під різними іменами в різних культурах, наприклад, думбек. Барабани, що говорять, - африканський інструмент. Для кріплення мембран до барабанів використовують шнури. Барабан тримають під одну руку і натягують шнури, змінюючи тон, створюючи ілюзію мови. Іноді в барабан кладуть гальку для деренчливого ефекту. Барабани різних розмірів. Грають на них за допомогою зігнутої палиці з плоским кінцем.
  6. Тімбале створюють дуже чіткий і різкий звук, використовується в латиноамериканській і реггі музиці. Тімбале сильно натягнуті одношарові металеві барабани. На них грають тонкими легкими паличками, щоб підкреслити обертони. Можуть бути використані як соло, так і в оркестрі. Прикріплюються на стійку з дзвіночками та іншими маленькими перкусійними інструментами.
  7. Уду (Ібо)походить із Нігерії, здатний створювати тембри, що нагадують табла і дарбуку. Уду - церемоніальний, святковий інструмент. Барабан зроблений з обпаленого глиняного горщика з двома отворами, які можна відкрити і закрити долонею під час гри. Сталеві барабани - національний інструмент Тринідаду, винайдений 1940 року з викинутих бочок з-під олії. Він використовується в знаменитому карнавалі цієї країни. Вбите молотком увігнуте дно, створює безліч звуків, тонів і відтінків.
  8. Конга - найвідоміший великий барабан Латинської Америки. Він афро-кубинського походження, традиційно збирається з дерев'яних дощок (раніше з бочок). Сучасні конги з дерева або склопластику, циліндричної форми, на кшталт бочки, висотою 72 см, з пластиком зверху. У деяких конг є різьблена ніжка, в інших - ремінець для носіння. Існує кілька розмірів конго: куінто (маленький), конга і тумба (великий). На барабані грають руками і пальцями, витягуючи як баси, так і відкриті тони, приглушені звуки і ляпаси.

Інші перкусійні музичні інструменти

До інших перкусійних інструментів, ми віднесемо всі ті, які вже менше нагадують (або зовсім не нагадують) нам барабани:

  1. Клаве - одні з найпростіших перкусійних інструментів. При ударі одна об одну вони створюють свій унікальний тембр. Палички зроблені з м'якого або твердого дерева. Тверді породи, такі як палісандр, виробляють чистий, різкий звук; м'які породи, наприклад аравійська камедь, більш приглушений. Клаве використовується в латиноамериканській музиці, ними задають основний ритм, на якому будується ударне аранжування.
  2. Музичні шейкери - багатожанровий інструмент, необхідний кожному перкусіоністу. Вони зроблені з різних матеріалів, видають відмінні один від одного звуки. Загалом, шейкер це контейнер наповнений піском або галькою, насінням, гранулами, який струшують під час гри. Традиційним матеріалом вважається гарбуз. Іноді виробляють шейкери незвичної форми, наприклад у вигляді яйця.
  3. Маракаси схожі на шейкери, але відрізняються ручкою для зручності. Вони асоціюються з латиноамериканськими країнами та музикою. Традиційно маракаси зроблені з дерева. У наші дні трапляються і пластикові, їхній звук яскравіший і гучніший. Маракаси в принципі відрізняються гучністю порівняно з іншими перкусійними інструментами.
  4. Дощові палиці (рейнстік) походять з Південної Америки, схожі на шейкер або маракас, але вони набагато довші. Насіння або гранули, пересипаючись внутрішнім контейнером, створюють шурхотливий звук, схожий на дощ. Вони виготовляються з бамбука, висушеного кактуса або пластику.
  5. Гуіро і реко-реко - інструменти, до комплекту яких входить дерев'яний блок, паличка або калатало. З гуїро і реко-реко витягують звук, проводячи паличкою по канавках, вирізаних на поверхні блоку.
  6. Трикутники, чаймси та дзвіночки - зроблені з металевих дзвонів, труб і стрижнів. На них грають паличкою або молоточком, вдаряючи в них або проводячи по ряду. Вони мають високий, повітряний, тривалий звук. Велике значення має жорсткість молоточка, твердий молоточок створює дзвінкий тон, а м'який приглушує звук. Вітряні чеймси, вироблені з алюмінію і латуні, створюють звук під час зіткнення один з одним.

Де купити перкусійні інструменти в Києві та Україні?

Якщо Ви хочете зануритися у світ етнічних або навіть екзотичних перкусійних інструментів, насолодитися звучанням африканських або південноамериканських національних музичних інструментів, то не варто гаяти ні хвилини. Приїжджайте до нас, у наш магазин у Києві. У нас ви зможете вибрати і купити перкусійні інструменти. А якщо Ви не можете відвідати наш магазин у Києві, то ми зможемо допомогти вибрати Вам відповідну перкусію в телефонному режимі і відправити в будь-яку точку України, де є відділення транспортної компанії.