Контрабаси

Фильтр

15 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

15 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Контрабас - поширений музичний інструмент із родини смичкових струнних інструментів. Об'єднує в собі риси скрипкового сімейства та віол. Використовується в жанрі: блюз і джаз, рок-н-рол і рокабіллі, кантрі та інших.

Конструкція контрабаса

Корпус

Верхня частина контрабаса виконана з ялини, обичайки і задня частина - виключно з клена, що часто має досить ефектний вигляд. Часто можна побачити дешеві інструменти або інструменти для початківців, корпус яких (а часом навіть весь інструмент) зроблено з клеєної деревини. Але вони не такі погані, як здається на перший погляд - може, звук у них і не такий гарний, як у контрабасів, зроблених з натуральної деревини, але все ж ламінування на них значно міцніше і менш схильне до розтріскування при зміні температури і вологості.

Гриф

Гриф контрабаса, як правило, зроблений з чорного дерева. Чорне дерево - надзвичайно важка, щільна деревина - киньте шматок у воду і він потоне. Найкраще чорне дерево вирізняється яскравим чорно-синім кольором, а також цей вид дерева менше за інших схильний до зносу.

Кілки

Більшість інших членів сім'ї струнних, як правило, мають один або більше металевих кілочків, які кріпляться до хвостової частини, для того, щоб зробити налаштування інструменту трохи легшим. Але не так легко, як у контрабаса, що має більш продуману систему з вбудованими в завиток кілками. Вони зроблені з латуні зі сталевими елементами, і виконані таким чином, щоб налаштувати струну з більшою точністю і легкістю.

Шпиль

Багато віолончелей і контрабасів оснащені шпилем, який забирається в корпус, коли він не використовується. У той час як віолончелісти використовують його, щоб підняти корпус інструмента вгору для зручності гри, на контрабасі основна функція шпиля полягає в тому, щоб безпечно розмістити інструмент.

Душка

Як і міст, "душку" необхідно розташувати з великою обережністю, щоб забезпечити найкраще звучання інструмента - ця робота має бути зроблена експертом з використанням спеціального інструменту, призначеного для цієї мети.

Смичок

Що стосується смичка, то тут теж немає абсолютних стандартів як таких. Існують в основному два види смичка у використанні: "з низькою колодкою" або "французький смичок", "з високою колодкою" або "німецький смичок". Хоча здебільшого - це справа смаку, у Великій Британії "французький смичок" є найбільш поширеним.

Держак (Ручка)

Як і передбачалося, смички для баса трохи важче влаштовані, ніж в інших струнних інструментів, тому що для такого смичка використовується більш товсте кінське волосся. Водночас, як не дивно, вони коротші. Ручки можуть бути круглі або восьмикутні, але це не означає більш високу якість, це просто справа смаку щодо виготовлення. Для виготовлення тростини смичка використовують дерево фернамбук або бразильське дерево, оскільки воно дуже міцне.

Колодка (жаба) смичка

Блок, який монтується на кінці смичка відомий як 'жаба' і зазвичай зроблений з ебенового дерева (іноді з панцира черепахи або слонової кістки) та інкрустований перламутром. Форма жаби є найбільш очевидною відмінністю між французьким і німецьким типами смичка, яку можна побачити на фотографіях. Металева фурнітура (гвинт) може бути з нікелю, срібла або золота, як правило, залежно від якості смичка. Під час гри, волосся має бути щільним, але на контрабасі дуже важливо пам'ятати, що потрібно дотримуватися природної кривої (вниз у бік волосся), вона ніколи не повинна бути втрачена.

Обмотка

"Обмотка" - це назва прив'язки, яка охоплює смичок тільки до жаби. Певною мірою, захищає деревину від зносу, але в основному, це необхідно для можливості визначення ступеня стиснення пальців виконавця. Можуть бути використані різні матеріали, найчастіше срібний дріт, а також китовий вус.

Розміри контрабаса і звучання

Контрабаси різні за розмірами. Хоча більшість сучасних контрабасів становлять ¾ розміру і, як правило, менші за своїх попередників скрипкового сімейства сімнадцятого й вісімнадцятого століть: їхні розміри були нестандартними - для того, щоб грати на них, було потрібно двоє людей!
Кількість струн на кожному контрабасі може бути різною. У той час як решта струнного сімейства має по чотири струни, є інструменти, що мають від трьох струн до шести.
Незважаючи на свої розміри, контрабас не гучний інструмент - не перевищує 4 октави. Насправді, багато людей будуть просто здивовані, як м'яко він звучить, коли почують в ізоляції. Отже, можна побачити дванадцять або більше контрабасів у повному симфонічному оркестрі, особливо для виконання романтичного репертуару. Постановка рук, схожа з постановкою на віолончелі.

Де купити контрабаси в Києві та Україні?

В інтернет-магазині Soundmaster Ви можете придбати не тільки контрабас, а й будь-який інший музичний інструмент, який Вам до душі. Наші консультанти-музиканти зв'яжуться з Вами і допоможуть зробити правильний вибір при покупці контрабаса. Доставка від нашого інтернет-магазину по Києву і всій Україні.