Окремі барабани

Фильтр

Позиції 1-15 з 261

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Позиції 1-15 з 261

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Барабан: історія походження

Передумовами до виникнення барабанів можна вважати людські звуки. Первісні люди, захищаючись від хижаків, били палицями по різних предметах. Сучасні барабанщики, увійшовши в кураж, використовують інструмент подібним чином - і кричать, і поводяться несамовито. Уся давня музика народжувалася з підручних засобів. Так з'явився і барабан. Археологи зустрічали наскельні малюнки і знаходили подібні інструменти віком близько восьми тисяч років.

У військових походах ним подавали сигнали "увага", "атака", "відступити" тощо. Також застосовували у всіляких ритуалах, обрядах і святкових церемоніях. За основу брали порожнистий предмет і по обидва боки натягували мембрани зі шкіри мавп або лам. До Європи інструмент завезли з Туреччини тільки близько п'яти століть тому. Турецькі військові оркестри справляли сильне враження, тож поступово барабани поширилися по всьому світу. Двадцяте століття значно вдосконалило конструкцію цього інструменту. Сьогодні корпус виготовляють за технологією розшарування дерева на кілька шарів, а з другої половини минулого століття шкіряні мембрани стали замінювати на стійкий до вологості і більш етичний пластик.

З чого роблять барабани?

Виробляють барабани компанії різного рівня і масштабу. Одні вручну роблять ексклюзивні оригінальні моделі, з різними ритуалами ініціації, інші є великими світовими брендами, що виготовляють інструменти найрізноманітнішого рівня. Основу барабана становить порожнистий корпус із натуральних порід дерева (дуба, берези, липи, клена, ясена), бамбука, металоконструкції (латунь, сталь, бронза), акрилового пластику, фанери, а в деяких випадках навіть із глини. Резонатор буває різної форми, мембрана шкіряна або пластикова. Може бути як одношаровою, так і двошаровою. Для оптимального співвідношення ціни та якості комбінують кілька матеріалів. Підсумкове звучання інструмента залежить від щільності корпусу і товщини стінок обода конструкції. Також на нього впливає натяг мембрани і пристрій для її кріплення. Сама мембрана може регулюватися ременями, мотузками або металевими болтами.

Як налаштовують барабани?

Налаштовують барабани фахівці. Це досить складний процес скорочення зайвих обертонів. Добре налаштований барабан звучить яскраво, чітко, точно, голосно. Будь-який погано налаштований інструмент звучить огидно. У випадку з барабаном це буде просто гуркіт. Якщо мембрана прикріплена до корпусу цвяхами - переналаштувати його буде неможливо. Шкіряні мембрани налаштовують, попередньо підігрівши і скропивши водою.

Види барабанів

Найпоширенішим є класичний мембранний барабан. Висота звуку регулюється саме її натягом. Грають на ньому руками, щітками, паличками, різноманітними калатала з м'яким ковпачком або наконечником. Іноді витягують звук шляхом тертя по мембрані. Не мають мембран щілинний і сталевий барабани. Вони належать до класу ідіофонів.

  • Щілинний - це сигнальний інструмент, поширений у стародавніх і сучасних народів Африки, Азії, Мезоамерики, Китаю, Індонезії та островів Тихого океану. Робили його з різних порід дерева шляхом видовбування або випалювання серцевини стовбура та оформлення отворів різної довжини на самому корпусі. Розміри таких барабанів сягали шести метрів, тож одразу кілька людей били по різних частинах палицями, руками та ногами. Через те, що товщина корпусу по всій довжині була нерівномірна - тембр звучання виходив вельми колоритним.
  • Сталевий барабан - інструмент більш сучасний. Він з'явився на початку двадцятого століття і популярний в афрокарибській музиці "ска" і "каліпсо". Цей ідіофон вирізняє певна висота звуку. Основу складають листи зі сталі товщиною до півтора міліметра. Такий інструмент потребує регулярного налаштування. Зазвичай він представлений в ансамблевих групах у вигляді кількох різновидів: один веде мелодику, інший підлаштовує гармонію, третій тримає ритм.

За типажем розрізняють малий і великий барабани, том-том і литаври.

  • Великий називають турецьким. Він буває одностороннім і двостороннім. Звучить у нижньому регістрі сильно, пронизливо, але глухо. Особливо добре йому даються поодинокі удари від тихого до гучного звучання, подібно до гуркоту грому. До цього класу входить і басовий інструмент, він трохи менший за основний. Грають на ньому ногою за допомогою педалі.
  • Малий має дві мембрани. Гра ґрунтується на певній послідовності різних аплікатур: дроби, тремоло тощо. Грають на ньому паличками з наконечниками.
  • Том-том не має струн. Виготовляли його у формі циліндра з порожнистих стовбурів деревини. Застосовували з давніх часів у релігійних і у військових цілях. Сьогодні він входить до складу ударної установки.
  • Литаври - це котли з міді з натягнутою на них мембраною. Висота їхнього звучання регулюється під час гри. Відомі давно, історію ведуть із кавалерійських полків, де служили для управління строєм.

Форма барабанів може бути найрізноманітнішою: від конуса і циліндра до кубка і пісочного годинника.

Де використовуються барабани?

Інструменти подібного типу трапляються в усіх творах культури: у піснях, в інструментальних композиціях, у картинах і в літературних творах. Існують навіть типові ігрові автомати та симулятори гри на барабанах.

Використовують ці інструменти як у сольній практиці, так і в складі різних груп, ансамблів та оркестрів. Вони надають динаміки й ефектності будь-якій композиції.

Великий барабан починав свою історію з військових оркестрів. У вісімнадцятому столітті його ввели в оперу, а сьогодні він повноцінний учасник всіляких видів сучасної виконавської майстерності.

Малі барабани також активно використовують у всіх жанрах. Без них не обходиться жодна джазова, блюзова, рок- або поп-композиція.

Як обрати барабан?

Обирати барабани слід від типу музики, яку граєте. Для блюзу чи джазу підходять невеликі інструменти, для року - масивні. Важливо враховувати розмір залу. У невеликих приміщеннях звук буде приглушеним, тихим, слабким. Для повноцінного звучання інструмента дуже важлива акустика. Перевіряти якість інтонування треба на відстані, в різних кутах кімнати звучання буде різним.

Безумовно, потрібно ретельно перевірити корпус, болти, ремені та стан мембран на наявність тріщин і розшарувань. Чим гучніші звуки Вам потрібні від барабанної установки - тим більший розмір повинні мати самі інструменти. Це створює об'ємність, чистоту і масштабність звучання.

Найкращі барабанщики світу

У наш час виконавці роблять те, що було ще неможливо якихось п'ятдесят років тому. Вони поєднують акустичні та електронні інструменти.

Часто саме барабанщики є ідейними натхненниками багатьох колективів. Найпопулярніші: Дейв Грол, Кіт Мун, Філ Коллінз, Джон Бонем, Стюарт Коупленд, Іен Пейс, Мітч Мітчелл, Роджер Тейлор, Білл Ворд, Нік Мейсон, звісно ж легендарний "The Beatles" Рінго Стар та багато інших.

Де купити барабан у Києві та Україні?

Широкий асортимент найрізноманітніших барабанних установок представлений в інтернет-магазині "Саундмастер". Найкращі бренди цього напряму - Maxtone, Mapex, Pearl, Peace, Tama, Yamaha, Sonor, Ahead, Taye. Ви можете зателефонувати за телефонами, вказаними на сайті або замовити безкоштовний дзвінок. Професійні консультанти дадуть відповідь на всі питання і допоможуть зробити вибір. Доставка здійснюється "Новою Поштою" в усі регіони України. Передбачена гнучка форма оплати і можливість повернення в рамках закону "Про захист прав споживачів". Ми представляємо тільки оригінальний товар з подальшою можливістю гарантійного обслуговування.