Звуковые карты PCI

Фильтр

3 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

3 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Звукова карта - серце будь-якої студії звукозапису.

Професійна студія, домашня студія, робоче місце для запису вокалу, інструментів, відеомонтажу, мастерингу, пост-продакшн, відеоблоги, подкасти, стріми, огляди неможливі без звукової карти. Будь-який звук або звуковий сигнал, який надходить у ноутбук або ПК, або виходить із нього, проходить через звукову карту.

Звукова карта - аудіо карта, аудіоінтерфейс або зовнішня звукова карта, що має центральний процесор, який розрахує всі операції з обробкою цифрового сигналу, конвертуючи їх в аналоговий. Крім того, студійний інтерфейс перетворює аналоговий звук на цифровий, даючи змогу Вам під'єднати й записувати сигнал, що надходить із мікрофона, гітари або будь-якого іншого джерела аналогового звуку. Усередині карти поєднані передпідсилювачі, конвертери, мікшер, підсилювач навушників та інші компоненти, які об'єднують всі елементи для звукозапису і моніторингу в єдине ціле.

Існує низка відмінних рис, характеристик і параметрів, на які варто звернути увагу під час вибору звукової карти:

  • Інтерфейс підключення;
  • кількість каналів;
  • спосіб живлення;
  • частота дискретизації;
  • розрядність;
  • функціональні відмінності.

Далі ми розглянемо ці відмінності більш детально, оскільки вони мають ключове значення для вибору аудіо карти.

Найважливіші характеристики, на які потрібно звернути увагу під час вибору звукової карти.

Крім того, що всі аудіокарти відрізняються формою, дизайном і виробником, який випускає цей продукт, є головні параметри, які є у всіх звукових карт і відрізняють їх між собою:

Інтерфейс підключення - існують основні, популярні типи під'єднання аудіо інтерфейсів до ПК і ноутбуків. Від цього залежить швидкість передавання даних від карти до пристрою і від нього, а також показники затримки і пропускна здатність. Компанія Soundmaster рекомендує USB звукову карту як найбільш універсальну.

  • USB сумісний аудіо інтерфейс, зовнішня звукова карта. Такі звукові карти дуже просто під'єднати і налаштувати, це найпопулярніший тип звукових карт, представлених на світовому ринку в наш час. Хороша швидкість передавання сигналу, надійність і зручність у використанні. Також, вони, як правило, невеликі за розміром, що дає змогу Вам звести розміри студії до ноутбука, карти і навушників.
  • PCI звукові карти, це без корпусні інтерфейси, які вбудовуються безпосередньо в материнську плату системного блоку комп'ютера, цей тип не підійде для ноутбуків. Швидкість передачі так само на високому рівні, але зазвичай такі звукові карти не мають мікрофонних передпідсилювачів і розраховані на роботу з обробкою вже записаного матеріалу і звуковими доріжками.
  • Thunderbolt звукова карта має чудові показники і мінімальні затримки, такі карти вимагають наявності такого порту на ноутбуці або ПК. Якісні компоненти та доволі висока вартість роблять цей тип аудіо карт вибором професіоналів.
  • FireWire звукові інтерфейси в наш час не такі популярні і відходять на другий план, оскільки цей тип підключення все рідше використовується. Відмінністю від USB карт є можливість під'єднання декількох fire-wire звуковух у ланцюжок.

Кількість каналів - звукові карти відрізняються кількістю каналів, які можуть обробляти аудіо одночасно і, відповідно, чим їх більше, тим більше можливостей має звукова карта. Одне із завдань аудіо карти - підключати інструменти та виводити звук. Що більше роз'ємів, то більше обладнання можна під'єднати і записати, це робить запис більш гнучким у варіантах використання. На сьогоднішній день існують аудіо інтерфейси з безліччю варіацій підключення і портів, від цього безпосередньо залежить і вартість. Не забувайте продумувати наперед, яка кількість каналів може знадобиться. Якщо для запису вокалу або голосу достатньо й одно-двоканального інтерфейсу, то для запису акустичної ударної установки потрібно передбачити мінімум 8 входів. Запитання - "на скільки систем моніторингу виводитиметься сигнал?" - вкаже Вам необхідну кількість вихідних каналів.

Спосіб живлення - існують карти, які живляться прямо від роз'єму підключення (USB, Thunderbolt), або від зовнішнього блоку живлення. Так само бувають портативні карти, які можуть живитися від батарейок і акумуляторів.

Частота дискретизації - один з ключових параметрів карти, для нормальної роботи потрібна частота 40 кГц мінімум, стандартний параметр 44,1 кГц зараз використовується у всіх картах. Для роботи в домашніх умовах з вокалом, інструментами і записувати текст, 44,1 кГц вистачить з головою. Якщо у Вас серйозна студія або Ви працюєте з музикою до фільмів, кліпів, ігор - знадобиться більш серйозне залізо з частотою 96 або 192 кГц.

Розрядність - це кількість ступенів числа "2" (часових відрізків, на які ділиться 1секунда звуку). Людське вухо комфортно сприймає сигнал із розрядністю не менше 10 біт. Звукова карта з розрядністю 24 біт відмінно програватиме будь-який контент і виконуватиме всі необхідні функції, для серйозного багатопотокового оброблення може знадобитися і 48 біт. Цей параметр має більший вплив для "машини" ніж для сприйняття людини. Зараз практично не можна знайти карту з 16 біт, тому переживати за цей параметр, якщо він дорівнює 24 біта і вище, не варто.

Функціональні відмінності - деякі звукові карти мають вбудований DSP-процесор та інші обробки, які можуть зняти навантаження з процесора ПК і, як показує практика, DSP-ефекти звучать краще за звичайні плагіни. Хоча цей параметр, звісно, не варто називати ключовим під час вибору.

Як купити звукову карту

Вибір аудіо інтерфейсу насамперед залежить від завдань користувача, Soundmaster хоче дати користувачам кілька порад, ґрунтуючись на багаторічному досвіді.

Дивіться на виробника - бренд має значення, оскільки відомі світові виробники стежать за якістю своєї продукції і постійно вдосконалюють залізо і софт. Багато компаній виділяють величезні гроші на розроблення інноваційних рішень і створюють цілі відділи для поліпшення показників звукозапису і звучання загалом. Focusrite, Presonus, RME, ESIO, Tascam, Universal Audio, Steinberg, Yamaha, Native Instruments, Behringer, Roland, Apogee, Avid, M-audio, Yamaha - світові імена, які постійно покращують якість продукту в цій сфері.

Характеристики - що вища частота дискретизації та розрядність, то краще. Але ці параметри повинні завжди підкріплюватися надійним ім'ям виробника.

Вид застосування - важливо розуміти, що для студії звукозапису потрібен багатоканальний інтерфейс, для запису вокалу потрібна звукова карта для мікрофона, яка зажадає якісного мікрофонного преампа (передпідсилювача), для подкастів і стрімінга можна більше дивитися у бік дизайну, компактності та можливості живлення від usb, звукова карта для гітари має бути з Hi-Z вхідним роз'ємом.

Інтернет-магазин Soundmaster надає найширший вибір звукових карт і аудіо інтерфейсів для вирішення звукових завдань. Оригінальна і сертифікована продукція світових виробників аудіо карт. Звукова карта для ПК, ноутбука, карта для мікрофона, гітари, міді клавіатури та інструментів, для музики та ігрових цілей може коштувати від однієї до десятків тисяч гривень. Наші консультанти із задоволенням дадуть відповідь на всі питання і підберуть аудіо інтерфейс для Вас. Гарантована якість і доступність. Більш ніж 300 моделей звукових карт у продажу. Можливість замовити звукову карту у виробника під замовлення. Купити звукову карту можна готівковим і безготівковим способом.

Запитання, які часто ставлять.

Які виробники звукових карт найпопулярніші?

Топ 5 виробників звукових карт: Focusrite, M-Audio, Native Instruments, Steinberg, Presonus

Скільки коштує хорошазвукова карта?

Середня ціна на якісний аудіоінтерфейс у магазині Soundmaster: 4252 грн.

Якааудіокартазатребувана у 2020 році?

Найактуальніші звукові карти: Steinberg UR22 mkII, FOCUSRITE Scarlett 2i2 3rd Gen, Native Instruments Komplete Audio 6 MK2

Яканедорога звукова карта найкраща?

ТОП-5 недорогих звукових карт у Soundmaster: FOCUSRITE Scarlett Solo 3rd Gen

, Native Instruments TRAKTOR Audio 2 MK2, PRESONUS AudioBox USB 96, Kurzweil UNITE-2, M-Audio M-TRACK 2X2