We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MIDI клавіатури Arturia, Nektar
-
Nektar Impact GXP49
9 072 грн -
Arturia MiniLab 3 + Arturia Analog Lab V
4 998 грн -
Arturia KeyLab 88 MkII + V Collection 9
48 510 грн -
Nektar Impact LX25 Plus
5 796 грн -
Nektar SE25
2 369 грн
Міді клавіатура: що це за інструмент?
Міді клавіатура, глобально, нічим не відрізняється від знайомих Вам інструментів введення даних у систему, таких як миша, клавіатура або тачскрін. Подібно до всіх перерахованих вище, міді-контролер слугує для введення міді-повідомлень, будучи, свого роду, компромісом між програмним кодом і звичним для людини інтерфейсом. Зверніть увагу, що міді клавіатура не передбачає наявність власних звуків, і має бути під'єднана до пристрою, що приймає й обробляє міді-повідомлення, трансформуючи їх у чутний результат (наприклад, ноутбук зі встановленим на нього віртуальним синтезатором).
Вибираючи міді клавіатуру, Вам слід звернути увагу на сукупність характеристик, які поєднуватиме в собі ідеальний для Вашої ситуації пристрій. Якщо максимально уніфікувати всі можливі варіанти, то міді клавіатури можна розділити на дві великі групи: габаритні та багатоцільові з одного боку, і компактні однозадачні з іншого. Другу групу пристроїв найкраще проілюструє гнучка міді клавіатура Fzone FRP 630, де основний наголос зроблено на портативність, зберігаючи подобу найзручнішого музичного інтерфейсу фортепіанної клавіатури.
Типи midi-клавіатур
На сьогоднішній день, міді клавіатура має досить багато підтипів, але ми хочемо виділити 5 основних типів, за якими вони відрізняються.
- Міді клавіатура за кількістю октав:
- Двохоктавна міді клавіатура - чудово підійде як для гри в домашніх умовах, так і для використання діджеями (чудово відтворюють спецефекти).
- Трьохоктавна міді клавіатура - відрізняється від попереднього типу тим, що вже може використовуватися і в сольних партіях.
- Чотирьох-октавна міді клавіатура - аналогічна попередній.
- П'яти-октавна - ця midi-клавіатура основний музичний інструмент у студійній роботі.
- Шести-октавна - з її допомогою можна вже відтворювати фортепіанні твори
- Семи-октавна міді клавіатура - це повноцінний музичний клавішний інструмент, який має рояльний діапазон.
- Міді клавіатура за типом механіки:
- Синтезаторна - найпоширеніша, відрізняється механікою натискання клавіш і їхніми розмірами.
- Фортепіанна - аналогічні, стандартні, розміри клавіш і максимально наближене звучання, як у піаніно.
- Органна - має легкі клавіші, які відтворюють органну техніку гри.
- Міді клавіатура за типом тяжкості:
- Незважені - найлегші, найпростіші та найдешевші.
- Напівзважені - притаманний синтезаторам.
- Зважені - до них належать міді клавіатури рояльного типу.
- Міді клавіатура за типом чутливості клавіш до швидкості натискання:
- Динамічна - відіграє динамічні відтінки.
- Не динамічна - сила натискання виконавця на клавіші не впливає на рівень гучності.
- Міді клавіатура за типом робочого розташування:
- Стаціонарна - як і синтезатор, розташовується на рівній, горизонтальній поверхні.
- Підвісна - має ремінь, як і в гітари, і дає змогу вільно грати і пересуватися сценою одночасно.
Що важливо знати про міді клавіатуру
Потенційно, будь-який сучасний синтезатор або цифрове піаніно можуть служити міді клавіатурою, оскільки всі вони оснащені як midi, так і USB інтерфейсом. Тому якщо Ви, подібно до нашої команди, вважаєте, що найкраще торкання і чуйність досягнута в клавіатурі сценічного інструменту Clavia Nord то, зрозуміло, ми цілком визначилися з вибором. У всіх же інших випадках зверніть увагу на такі характеристики:
- Повнорозмірні міді клавіатури, що дублюють за об'ємом акустичне фортепіано, ідеально підійдуть професійним музикантам для занять удома в разі відсутності акустичного інструменту. Також, це ідеальний вибір для стаціонарної продакшн студії. На повнорозмірних клавішах Ви в будь-який момент маєте доступ до всіх логічно призначуваних зон інструменту, "гарячих клавіш" та інших можливостей Вашої колекції віртуальних інструментів. Усі інші конфігурації клавіш є, так чи інакше, компромісом між функціональністю і портативністю. Якщо Ви працюєте в стилях, які не припускають одночасного захоплення крайніх регістрів у партії одного інструмента, якщо Ви мрієте працювати на природі, взявши з собою тільки найнеобхідніше, то Ваш вибір зупиниться на одному з численних компактних інтерфейсів. Щоб визначити кількість октав у діапазоні, знаючи кількість клавіш, відніміть від цього числа 1 і залишок розділіть на 12.
- Спосіб підключення. З моменту впровадження в музичну практику midi протокол передається між пристроями по 5-ти pin'-овому міді кабелю. Незважаючи на розвиток можливостей USB стандарту, класичний міді-інтерфейс і на сьогоднішній день залишається найбільш прийнятним, забезпечуючи майже миттєву швидкодію. Тому, якщо Ви обираєте інструмент для живих виступів або для запису партій у реальному часі, то прослідкуйте, щоб Ваші пристрої були сумісні за класичним міді роз'ємом. Особливо, якщо Ви хочете за допомогою нової клавіатури контролювати ланцюжок вінтажних синтезаторів (хоча, в такому разі, Ви навряд чи це читаєте), ще одним необхідним пристроєм буде синхронізатор, що знижує рівень midi jitter в ланцюзі пристроїв. Для більшості інших випадків підійде USB, єдиною перевагою якого є можливість безпосередньо з'єднати клавіатуру і комп'ютер, без посередництва звукової карти.
- Додаткові контролери. На відміну від конфігурації синтезаторів, виробники міді клавіатур намагаються надати Вам доступ до різних стандартних і призначуваних контролерів. Це педалі, колеса або джойстики модуляції, "педи" для запису ударних, лінійні "фейдери" і поворотні "кноби", духовий контролер, сенсорні поверхні. Кожен такий пристрій збільшує вагу і бюджет Вашої міді-клавіатури, надаючи натомість додаткові виразні можливості. Тому бажано визначитися заздалегідь, чим ви будете користуватися в найближчій перспективі.
- Що ще важливо знати. Sustain педаль, без якої не обходяться більшість музикантів, у комплекті з клавіатурою не йде. Це пов'язано з тим, що вона сама по собі є окремим міді контролером і вибирається під завдання конкретного музиканта. Також, зверніть увагу на механіку клавіатури, яка може бути зваженою, для імітації фортепіано; пружинною для гри на органі або класичному синтезаторі. Крім того, можливо, Вам стане в пригоді функція "післядотику", що дає змогу змінювати тембр уже натиснутої клавіші.
Ціна на міді клавіатури і якого бренду купити?
Коли Ви визначитеся з усіма параметрами і зрозумієте, як Ви готові розподіляти бюджет, єдине, що вам потрібно знати - це цінові категорії виробників. Як правило, дорогі пристрої відрізняє якість матеріалів, з яких вони виготовлені, і надійність в експлуатації.
Верхній ціновий сегмент:
Середній ціновий сегмент:
Нижній середній сегмент:
Усе вищевикладене безперечно важливо знати, але не обов'язково Вам, наші консультанти чудово знаються на міді-клавіатурах і допоможуть купити пристрій, який підійде саме для Вашого випадку. Тож якщо Ви не впевнені в моделі, зателефонуйте нам або залиште заявку і за кілька днів Ви станете щасливим володарем Вашої міді-клавіатури. Доставка по Києву та Україні.