Бездротові системи

Фильтр

Позиції 1-15 з 620

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список
  1. Sennheiser XSW IEM SET
    Рейтинг:
    100%
    25 759 грн
  2. Clarity SONIC
    Рейтинг:
    100%
    3 604 грн
  3. SARAMONIC BLINK 500 B1 PRO
    Рейтинг:
    100%
    8 376 грн
  4. ITC TS-358H
    82 205 грн
  5. Takstar TS-8808HH
    8 165 грн
  6. AKG DMS300 Instrument Set
    Спеціальна ціна 13 199 грн Звичайна ціна 22 020 грн
  7. AKG DMS 100 Instrumental
    Спеціальна ціна 11 599 грн Звичайна ціна 16 128 грн

Позиції 1-15 з 620

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Бездротові системи, що потрібно знати - принцип дії, специфіка, функції.

Призначення бездротових систем виходить з їхньої назви, основна функція - передача сигналу на відстань без використання дротів, кабелів та інших фізичних предметів, що зв'язують ланки сигналу - передавач і приймач.

Принцип роботи звукової радіосистеми. Бездротова система працює за принципом передачі інформації, наприклад звукового сигналу, через радіохвилю. Передавач системи конвертує звук у радіосигнал і передає по радіочастоті в Приймач, який конвертує радіохвилю назад у звуковий сигнал.

Розглянемо докладніше два основні елементи будь-якої радіосистеми:

Передавач для бездротової системи.

Передавач - пристрій, який передає звуковий сигнал на приймач, може бути стаціонарним і мобільним, наприклад ручний мікрофон, напоясний передавач, модуль для кріплення на камеру або смартфон. Оснащуються передавачі мінімальною кількістю індикаторів і регулювань, зазвичай це чутливість (гейн) і одна антена. У деяких є так само перемикач частоти. Корпус передавача так само може бути виконаний із пластику або металу, залежно від середовища і мети використання. Живляться передавачі зазвичай від батарей або вбудованих акумуляторів. Розглянемо передавачі детальніше:

Ручний передавач - зазвичай виступає у формі мікрофона і використовується вокалістами, співаками, ведучими, інтерв'юерами. Системи з такими передавачами називають "вокальна радіосистема з радіомікрофоном". Радіомікрофон можна побачити на концертах і по телевізору, в інтерв'ю, семінарі, презентації та під час заходів. Тримають мікрофонний передавач або в руці, або встановлюють на мікрофонну стійку за допомогою мікрофонного тримача.

Натільний передавач - має вигляд компактних розмірів прямокутного девайса, який кріпиться на пояс або одяг. Він має вхід для підключення джерела звуку, це може бути петличний мікрофон, наголовна гарнітура, електрогітара або інший інструмент.

Інтегрований передавач - це адаптер, який можна під'єднати до ручного мікрофона, гітари або виходу пульта мікшера і перетворити на бездротовий.

Приймач бездротової системи.

Приймач - виконує функцію приймання інформації від передавача і видає звуковий сигнал для зовнішнього джерела звуку або звукозапису. Можуть мати одну або кілька антен, лінійний вихід, вихід на навушники. Регулятор вихідного сигналу та індикатори для моніторингу рівня, так само зазвичай є в приймачах. Живляться передавачі від мережі або від батареї, якщо це закладено заводом виробником. Існують:

  • портативні приймачі - для встановлення на камеру, смартфон, пояс, рюкзак або використання в "польових" умовах;
  • стандартні - для встановлення на полицю, стіл або біля мікшерного пульта;
  • рекового формату - для встановлення в рекову стійку на концертному майданчику або студії.

Зазвичай, якщо у приймача не одна, а дві антени, то сигнал надійніше передаватиметься і проходитиме перешкоди. Хоча в наш час це більше залежить від якості та рівня самої радіосистеми, ніж від кількості антен.

Як вибрати радіосистему.

У наш час хороші бездротові системи можуть спокійно конкурувати в якості сигналу навіть із дротовими системами. Хоча все залежить не тільки від типу системи, а й від якості та рівня моделі. Для більш правильного і надійного вибору розглянемо основні моменти, на які варто звернути увагу під час вибору.

  • Сфера застосування радіосистеми. Визначте, де і для чого буде застосовуватися, яке джерело звуку передаватиме сигнал - голос, інструмент, гаджет. Навколишнє оточення й архітектура приміщення - це вулиця, приміщення, ангар, сцена або щось ще. Чи є на об'єкті інші джерела перешкод, суміжні радіосистеми, джерела радіохвиль. З урахуванням цього розраховуємо тип класу системи і вимогу до надійності.
  • Тип мікрофона може визначити тип необхідної радіосистеми. Фізичні відмінності різних мікрофонів застосовуються в різних бездротових системах. Для проведення лекцій, інтерв'ю, відео блогів, стріму в польових умовах часто використовують петличні радіосистеми. Для виступів на сцені, вокалістів, караоке-барів, конференцій і заходів (де треба передавати кільком гостям слово) використовують радіосистеми з ручним мікрофоном . Для використання у сферах, де потрібно багато й активно жестикулювати або проводити інструкції, тренування та багато активно рухатися, обирають радіосистеми з наголовною гарнітурою . Зараз для проведення конференцій використовують бездротові радіосистеми з конференц-мікрофонами, які можуть мати до чотирьох каналів в одній системі.
  • Тип передачі сигналу. Радіосистеми так само відрізняються протоколом передачі сигналу - аналогові UHF, VHF і цифрові 2,4kHz. Низькочастотні радіосистеми VHF - використовують діапазон частоти в нижньому регістрі, робочий діапазон від 174 до 216 МГц. Високочастотні радіосистеми UHF - стабільніші та гнучкіші в налаштуванні та можливостях, робочі частоти 470-805 МГц. Цифрові системи вважаються найнадійнішими на даний момент, перебити сигнал такої системи практично неможливо. Так само в цифровій системі немає компаундування сигналу (стиснення) і тому якість вже краща, так само в цифрових системах відбувається 24-бітове оцифрування сигналу (конвертування), що розширює частотний діапазон.
  • Кількість одночасно працюючих радіосистем і розширення системи. Потрібно розуміти, що якщо Ви плануєте розширювати систему в майбутньому, то підбирати систему краще з можливістю зміни частоти. При підключенні декількох систем їх частоти не повинні перетинатися.

Інтернет-магазин Soundmaster завжди пропонує найширший вибір радіосистем для будь-яких цілей. Гарантована якість всієї продукції підкріплена офіційною гарантією. Серед лідерів ринку бездротової передачі звуку варто виділити - Shure, Sennheiser, Beyerdynamic, Audix, Samson, Audio-Technica, AKG. Набирають обертів і все більше популярні серед користувачів на території України - DV Audio, Takstar, HL Audio, IMG Stage Line, Mipro, Line6, Lewitt. Купити радіосистему можна в один клік на сайті або за телефоном у менеджерів компанії Soundmaster.

Додатково до кожної системи можна придбати аксесуари - антени, адаптери для кріплення в рек, запасні передавачі або елементи корпусу.