Підсилення

Підсилення для гітар та музичних інструментів

Підсилення музичних інструментів є важливою і невід'ємною частиною кожного музичного інструменту. При покупці музичного інструменту користувач повинен знати, що для повного розкриття потенціалу та отримання максимуму інструмент можна «підсилити». Музичні інструменти видають звук, його то й необхідно посилити, і навіть спотворити, для отримання необхідного ефекту та задоволення від звучання.

На прикладі електрогітари можна продемонструвати всю сутність процесу. Електрогітара має цілісний корпус і видає дуже тихий звук, який чують тільки якщо нахилиться до інструменту в щільну. Для отримання гучного звучання в гітару вбудовані звукознімачі, які знімають вібрації струн і передають на вихід «гніздо» гітари, до цього гнізда підключається підсилювач для електрогітари, або як його повсюдно називають – Комбік. Цей комбопідсилювач робить звук, що отримується на гітарі, голосніше і дозволяє чути всю глибину і ширину частот, що видаються гітарою.

У цьому розділі Ви можете вибрати та купити обладнання для посилення та обробки музичних інструментів.

Існує кілька типів посилення музичних інструментів

  • Посилення для гітар: сюди входять комбопідсилювачі, голови для гітар та бас-гітар, гітарні кабінети, мініпідсилювачі
  • Педалі ефектів: різні ефекти для посилення та перетворення звуку з потрібним характером та видом
  • Процесори ефектів: компактні пристрої, які мають безліч функцій та вбудованих ефектів
  • Посилення для барабанів та клавішних: комбопідсилювачі для клавіш та ударних інструментів
  • Звукоснімачі та електроніка: гаджети для гітар та інших інструментів, які знімають звук та видозмінюють його.

Розглянемо кожен тип окремо:

Підсилення для гітар – ціла індустрія, яка робить звук гітари гучним, соковитим та насиченим, відкриваючи всі фарби звучання гітари. Для гітар використовуються основні види підсилювачів та обладнання, пов'язаного з ними:

  • Комбопідсилювач – це поєднання підсилювач + динамік в одному корпусі. Все що потрібно підключити кабелем гітару і викрутити гучність на бажану величину. Існують транзисторні, лампові та цифрові комбіки. Також багато моделей мають процесор ефектів на борту, що дозволяє комфортно грати і записуватися, купивши один прилад;
  • Голова для гітари – це підсилювач, який посилює сигнал, може змінювати характер звуку, маючи вбудований еквалайзер, тон, овердрайв або реверберацію. Даний апарат вимагає пасивну колонку - "кабінет" для гітари, щоб звук транслювався через динаміки.
  • Гітарний кабінет – це акустична система покликана відтворювати звук, що підсилюється головою, бувають кабінети з різними конфігураціями динаміків, наприклад на один, два або чотири динаміки по 8”, 10”,12”, для баса використовуються і 15-ти дюймові;
  • Міні підсилювач для гітари – це суперкомпактний підсилювач, який легко поміститься в рюкзак або портфель, використовуються зазвичай для практики та занять у відрядженнях та подорожах, коли немає доступу до мережі та немає можливості возити з собою великий та важкий комбо. Часто може бути з виходом для навушників і поміститься до кишені.

Перші підсилювачі для гітар з'явилися ще в сорокових роках минулого століття і з того часу з'явилося багато модифікацій та різновидів. Лампові комбіки відрізняються особливим забарвленням звуку та теплим характером. Транзисторні звучать різкіше і чистіше (точно відтворюють усі частоти). Цифрові мають багато функцій та варіацій звучання, завдяки модуляції звуку через процесор. Також можна купити комбопідсилювач для акустичних гітар, вони мають ширший набір ефектів реверберації та дилею.

Провідні фірми виробники обладнання, такі як Yamaha, Fender, Laney, Line6, Vox, Marshall, Peavey, Orange, Blackstar, Ampeg, Ashdown модернізують та покращують якість гітарних підсилювачів щороку.

Педалі ефектів – ці невеликі коробочки ще називають примочки або гітарні педалі, зазвичай мають міцний металевий корпус, кнопку включення/вимкнення і кілька крутилок для зміни тону або характеру звуку. Звичайний звук електрогітари або басу – це не для музикантів у принципі, тому ще з 60-х років 20-го століття гітаристи почали експериментувати зі звучанням та можливістю змінити звук гітари та зробити його більш індивідуальним. Так з'явилися перші педалі ефектів, вони робили звук повнішим, спотворювали його чи продовжували час звучання. Згодом з'явилося дуже багато різних гітарних і не тільки ефектів, які зараз доступні для всіх музикантів у магазині Soundmaster. Одні з найпопулярніших видів педалей це

  • Distortion
  • Overdrive
  • Fuzz
  • Delay
  • Reverb
  • Chorus
  • Wah-wah
  • Noisegate
  • Flanger
  • Tremolo
  • Compressor

Відомі титани педальної промисловості - Boss, Electro-Harmonix, Dunlop, Blackstar, Marshall, Vox, Mooer. Купити гітарні педалі цих виробників буде правильним та вдалим вибором. Деякі педалі ефектів розроблені спеціально для вокалістів та зміни голосу.

Як було сказано вище, педалі виготовляються в міцних ударостійких корпусах, оскільки часто використовуються на концертах, репетиціях і живих виступах, де вони схильні до ударів, тиску і попадання вологи.

Процесори ефектів - гітарні процесори розроблені для гітаристів всіх рівнів майстерності, від новачків до професіоналів. Це складний пристрій, який поєднує в собі купу гітарних ефектів, тюнер, метроном, драм машину та лупер. Багатофункціональність процесорів дає їм величезну популярність серед музикантів, адже набагато простіше мати один пристрій, ніж купу педалей та примочок. Хоча існує думка, що окремі педалі звучать все-таки більш натурально. Частка правди у цьому є. Останнім часом цифрові технології дозволили гітарним процесорам досягти небувалих успіхів у емуляції та моделюванні гітарних голів та кабінетів, усіх видів звучання, від лампи до аналогових педалей. Потрібен функціонал, компактність та варіативність – варто купити процесор для гітари. Топ-виробників очолюють – Line6, Boss, Zoom, Mooer, VOX, Korg.

Посилення для барабанів та клавішних – по суті це моніторні комбопідсилювачі, які розраховані саме під АЧХ ударних чи клавішних інструментів, багато музикантів вважають за краще їх замінювати активними колонками чи моніторами.

Звукоснімачі та електроніка – елементи, які знімають звук інструменту та передають його на підсилювач передбачені в електрогітарах, бас гітарах та електронних інструментах, як електроскрипки. Для посилення звуку в інструментах, де електроніка не передбачена, були розроблені звукознімачі, п'єзодатчики і тембрблоки, вони вбудовуються в корпус інструменту або кріпляться на нього, додаючи можливість підключати на зовнішню акустику та підсилювачі.
Навіть у інструментах, які йдуть із звукознімачами із заводу, музиканти часто модернізують інструменти, замінюючи «датчики» більш якісними. Такі виробники як Dimarzio, Seymour Duncan, Fishman, L.R.Baggs, Lace, Bartolini мають якісніші матеріали і більш точно передають звук інструменту, характер дерева та резонанси струн. В електрогітарах використовується два типи датчиків – хамбакери та сингли.

Як вибрати обладнання для музичних інструментів?

У величезному асортименті моделей та різноманітності виробників важко вибрати, не спробувавши всі варіанти. Але є основні моменти, які варто врахувати:

  1. Бюджет – визначте нижню та верхню межу вартості вашої покупки, хоча тут потрібно розуміти, що не завжди найбюджетніший, дешевий варіант дасть Вам той ефект, на який Ви очікуєте;
  2. Визначте яке звучання ви хочете досягти, багато музикантів мають своїх кумирів і гуру, підгляньте яким обладнанням користуються професіонали та зірки;
  3. Подивіться відео та почитайте статті, відгуки від музикантів;
  4. Орієнтуйтеся на відомих виробників, вони завжди стежать за якістю і перед випуском моделей довго тестують та отримують зворотний зв'язок від ком'юніті музикантів;
  5. Проконсультуйтесь у нас! Ми завжди будемо раді допомогти вибрати в морі варіантів пару трійку найкращих під Ваші параметри та потреби. Рада експерта допоможе дізнатися щось нове та відкриє більше можливостей для зростання у творчому плані.

Де придбати посилення для гітар та музичних інструментів.

Магазин Soundmaster завжди трепетно ​​ставиться до клієнтів, тому що ми розуміємо, що для музиканта означає вибір гаджетів для свого інструменту. У нас Ви знайдете найширший вибір комбопідсилювачів, педалей, процесорів та звукознімачів, найписьменнішу консультацію від консультантів, які самі є музикантами гітаристами та знайомі з обладнанням для інструментів з власного досвіду. Звертайтесь до нас за телефоном, у чат, соціальні мережі та приходьте в гості у Києві. Ми завжди раді Вам.