Кастаньєти

Фильтр

11 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

11 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Кастаньєти: історія походження

Кастаньєти - це музичний інструмент класу ударних. Виглядає він у вигляді двох порожнистих увігнутих черепашок у формі пластинок, пов'язаних зверху між собою шнуром. Прородителем такого ідіофона вважають грецький кротало - ударний подовженої форми на кшталт тріскачки. Поряд із духовими це найдавніший інструмент музичного супроводу. Він зображувався на найдавніших фресках Греції та Месопотамії. Одні історики ведуть його рід від іспанського походження, інші - від латиноамериканського, треті включають навіть Римську Імперію. Проте саме виконавці іспанського фламенко, які опанували його досконало, створили дивовижні ритми, оригінальні танцювальні малюнки та популяризували в усіх країнах світу.

Із чого зроблені кастаньєти?

Слово в перекладі з іспанської означає "каштан", але робили і продовжують їх робити з різних порід дерева, слонової кістки, металу, а також зі склопластику.

Високо цінують кастаньєти, виготовлені з горіха, африканського чорного дерева гренадил, а також із бразильського палісандра. Звучання - ніжне, тепле, насичене і глибоке, адже джерелом звуку є саме тіло інструмента. Дуже популярні моделі з особливого виду пластику FIBRA NEGRA. У музичних колах їх оцінили багато професійних виконавців.

Види кастаньєт

Розрізняють кастаньєти за принципами гри на них. У класичному виконанні їх кріплять на великий палець правої руки, а звук витягують шляхом перебирання пальців. У народній творчості ключову роль відіграє рух кисті, а мотузочки притримуються одним або кількома пальцями.

Танцювальні ідіофони поділяють і за розмірами. Маленькі тримають у правій руці та відбивають ритмічний малюнок, великі тримають лівою та акцентують основний малюнок танцю.

Де використовуються кастаньєти?

Використовують кастаньєти насамперед у танцювальній практиці, а також у вигляді супроводу вокальної та інструментальної музики. У пісенній творчості їх застосовують у момент перерви в партії голосу. Для зручності виконавців симфонічного оркестру кастаньєти прикріплюють до спеціальної підставки і витягують звучання без участі людини. Такі інструменти отримали назву "машина".

Використання кастаньєт у класичній музиці

Багато класиків музичного мистецтва використовували кастаньєти для створення так званого "іспанського колориту". Насамперед це Ж.Бізе в опері "Кармен", М.І.Глінка в увертюрах "Блискуче каприччіо на тему Арагонської хоти" і "Спогади про літню ніч у Мадриді", М.А. Римський-Корсаков в "Іспанському каприччіо".

Інший раз кастаньєти не пов'язують з іспанською тематикою, а надають з їхньою допомогою особливого неповторного відтінку. Таку своєрідність привніс С.С. Прокоф'єв у "3-й фортепіанний концерт", Вільгельм Ріхард Вагнер в оперу "Тангейзер", Шарль-Каміль Сен-Санс в оперу "Самсон і Даліла".

Використання кастаньєт у балеті

Починаючи з сімнадцятого століття в балеті цей інструмент використовується як танцівниками в сценічних народних танцях, так і в оркестровому супроводі. Як російські кастаньєти так і іспанські кастаньєти.

При створенні іспанських танців майстерно використовували застосування кастаньєт П. І. Чайковський у балетах "Лебедине озеро" і "Лускунчик", С. С. Прокоф'єв у "Попелюшці". Казимир Жид - великий фахівець у галузі іспанських мелодій, сольних танців і автор балету "Кульгавий біс". Характерні танці використовували Людвіг Мінкус у постановці "Дон Кіхот" і Олександр Крейн у "Лауренсії".

Як вибрати кастаньєти?

Якщо ви вирішили займатися латиноамериканськими або іспанськими танцями - обов'язково слід спробувати імпровізацію з кастаньєтами. На початковому етапі можуть підійти напівпрофесійні моделі, приміром з недорогих варіантів червоного дерева. Коштують вони не дорого, а звучать цілком прийнятно.

До моменту виходу на публіку потрібно вже підбирати більш звучні моделі з міцного матеріалу. Краще, якщо ви зупините свій вибір на кастаньєтах з цінних порід дерева. Їх дуже приємно тримати в руках, вони зручні та практичні, що важливо під час тривалої роботи. У виборі форми слід відштовхуватися від особистих відчуттів, адже долоня і довжина пальців індивідуальні. Розміри, звісно ж, дуже умовні, бувають і дитячі кастаньєти, виробники випускають, в основному, три варіанти - № 6, 7 і 8. Чим менша цифра - тим вони компактніші.

Де купити кастаньєти в Києві та Україні?

У цьому розділі інтернет-магазину "SoundMaster" можна підібрати і придбати якісні кастаньєти брендів Eurofon, Peace, Maxtone.

Це професійні та напівпрофесійні моделі з різних порід дерева доступної цінової категорії. Є можливість замовити дзвінок, досвідчений консультант зв'яжеться з Вами протягом тридцяти секунд і допоможе визначитися з вибором. Забрати товар можна в пункті видачі Києва або оформити доставку (як по місту, так і за його межі). У разі будь-яких проблем з якістю проводиться обмін або оформляється повернення. Ми маємо багатий досвід у сфері продажів, оскільки понад десять років вивчаємо індустрію музичних інструментів.

Купити кастаньєти в Soundmaster дуже просто! Клацніть мишкою і замовлення вже оформлене, команда Soundmaster оформить і доставить замовлення в найкоротший час. Ми пропонуємо клієнтам максимальний сервіс: краща ціна, швидка доставка, офіційна гарантія, поради експертів, грамотна консультація, реальні відгуки, постійні акції, низька вартість, величезний вибір, весь асортимент, готівковий і безготівковий продаж, розстрочка і кредит.