Віолончелі

Фильтр

7 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

7 елементи(ів)

Сортувати у порядку зменшення
Відобразити як Таблиця Список

Цей розділ онлайн-магазину SoundMaster буде цікавий усім, хто хоче навчитися грати на віолончелі, або шукає новий інструмент для виступів. У наявності безліч моделей найкращих брендів.

Віолончель - смичковий музичний інструмент, відомий з початку XVI століття. Спочатку його використовували як бас при виконанні музики на інструментах більш високого регістру, або при співі. На той час існувало безліч різновидів цього пристрою, що відрізнялися кількістю струн, налаштуванням і розміром корпусу. Класична модель, знайома нам сьогодні, з'явилася в XVII-XVIII століттях завдяки майстрам італійських шкіл.

Види та характеристики віолончелі

Сучасні інструменти укомплектовані 4 струнами, і мають довжину корпусу від 51 до 75 сантиметрів.

Конструкція пристрою цілком стандартна для інструментів цього класу. Вона включає:

  • кілкову механіку (фурнітура, що відповідає за натяг струн і налаштування);
  • гриф;
  • обичайку (гнута або складена бічна частина корпусу);
  • деку (плоска сторона корпусу, що служить для посилення звуку);
  • резонатори F (два отвори на передній частині корпусу у вигляді латинської рядкової літери "f");
  • поріжок із жолобками для обмеження звучної частини струн;
  • підгрифник, для виробництва якого використовують деревину твердих сортів;
  • металевий шпиль, що слугує опорою для інструмента.

Діапазон звучання віолончелі

Звук цього пристрою важко переплутати з іншими інструментами. Він вирізняється соковитим звучанням, співучістю та напруженістю.

Лад віолончелі - на октаву нижчий, ніж у альтів, і вищий, ніж у контрабасів. В оркестровій партитурі її партія пишеться між партіями цих двох інструментів.

Діапазон цього пристрою визначається технікою гри. Він досить широкий - від "do" великої октави до "la" четвертої, іноді навіть вище.

Ноти записують відповідно до чинного звучання - у басовому, теноровому або скрипковому ключах.

Як грати на віолончелі та правильне положення інструмента

Цей пристрій дуже популярний у сучасних музикантів. На ньому виконують сольні партії, група віолончелістів обов'язково входить до складу струнного і симфонічного оркестрів, і обов'язково звучить у струнному квартеті як бас (якщо в складі учасників немає контрабаса, що звучить ще нижче).

Віолончелісти виконують свої партії сидячи, ставлячи інструмент попереду себе. До кінця дев'ятнадцятого століття виконавці під час музикування змушені були утримувати великогабаритний інструмент литками ніг. Але на щастя для сучасних музикантів, віолончеліст із Франції П. Тортельє на стику 19 і 20 століть придумав оснастити віолончель вигнутим шпилем. Завдяки цій малопримітній деталі, пристрій тепер ставлять на підлогу, спираючи на ніжку. Завдяки більш зручному положенню віолончелі, грати на ній стало відчутно легше.

Щодо принципу гри та штрихів у процесі звуковидобування з цього пристрою - вони такі самі, що й під час гри на скрипці. Відрізняється тільки техніка - через габарити та інше розташування інструмента щодо музиканта.

Як правильно вибирати віолончель

Перше, що потрібно врахувати під час купівлі цього інструменту - статура і габарити музиканта. І справа не тільки у співвідношенні зросту і розміру віолончелі. Деякі люди через особливості будови тіла ніколи не зможуть навчитися грати на цьому пристрої (це практично неможливо, якщо в людини занадто довгі руки або великі пальці).

На що ще звернути увагу:

1. Країна, в якій виготовлено інструмент. Для віолончелістів-початківців підійдуть моделі російського виробництва, для репетицій музикантів, які вже відбулися, можна знайти вдалі китайські варіанти, а для концертів краще обирати пристрої румунських і німецьких брендів.

2. Гриф. Він має бути абсолютно гладким, без задирок, інакше процес гри перетвориться на справжні тортури.

3. Лакове покриття - має бути досить щільним. Це не тільки приємно оку - якісно нанесений лак захистить поверхню від шкідливого впливу навколишнього середовища.

4. Якість кілкового механізму і нижнього кріплення струн. Процес налаштування інструмента не повинен викликати труднощів і вимагати багато зусиль.

5. Підставка - повинна бути вигнута тільки якщо дивитися на неї в анфас.

Де купити віолончель у Києві та Україні

Для клієнтів магазину SoundMaster ми відібрали найкращі моделі цього інструменту таких виробників, як Antoni, Gliga, Hora, Kapok, Maxtone, Stagg, Stentor, Strunal, та інших брендів, відомих на світовому ринку. У наявності моделі різної комплектації та розмірів, для початківців і професіоналів. Переваги нашого сайту: сервіс і консультації; оригінальна продукція; чесні ціни; бонусна програма, акції, розпродажі; весь товар сертифікований; гарантійний термін експлуатації; можливість повернення та обміну; різні способи оплати; купівля не виходячи з дому; кредитування; доставка Києвом та Україною.