We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Як вибрати та купити найкращі електронні барабани
Уявіть собі барабанний набір, що містить безліч варіантів робочих, томів, бас-барабанів і тарілок, а також безліч унікальних перкусійних звуків. Уявіть собі сотні барабанних комплектів, які можна миттєво викликати, щоб відповідати будь-якому музичному жанру або простору виступу з одного натискання кнопки. Уявіть собі гру складних, багатошарових ритмів, які були б неможливими для звичайних смертних. Все це та навіть більше можливо з електронним барабанним набором.
У цьому посібнику ми розкажемо вам про повний спектр електронного обладнання для гри на барабанах, що доступне сьогодні. Ви також дізнаєтеся про барабанні машини, перкусійні контролери та останні тенденції у грі на електронних барабанах, включаючи зростаючу популярність "гібридних" комплектів, які поєднують в собі електронні та акустичні барабани, оснащені триггерами акустичних барабанів або перкусійними контролерами. Ми також обговоримо виклики, з якими можна зіткнутися при переході від традиційних барабанів до електронного набору.
Переваги переходу до електронної установки.
Електронні барабанні набори дозволяють вам отримати безмежне різноманіття звуків, включати попередньо записані ритмічні фрази та пісні у виступи, легко додавати обробку ефектами, такими як реверберація та затримка, і грати або вправлятися в грі в будь-який час і в будь-якому місці за допомогою навушників.
- Необмежені можливості звуку: Незалежно від музичного середовища, електронні барабанні набори пропонують безмежний діапазон звуків, які гармонійно поєднуються з будь-яким музичним жанром. Це ідеальний варіант для барабанщиків, які працюють в різних музичних стилях, оскільки легко налаштувати звуки барабанів для відповідності будь-якому гурту - чи це поп-квартет, реггі-гурт, джазовий ансамбль або R&B група з духовими.
- Оскільки вам більше не потрібно мікрофони для запису звуків вашого барабанного набору, налаштування відбувається швидше, а засмічення всіма тими мікрофонними стійками зникає.
- Відсутність мікрофонів також усуває звукове перетікання від інших інструментів та можливість зворотного зв'язку.
- Крім того, керувати гучністю електронного набору легше в невеликих приміщеннях та церквах, де необхідно дотримуватися певних рівнів гучності.
- Універсальність у студії та при створенні музики: З електронними наборами ви легко можете редагувати свої виступи, коригувати часування
Як працюють електронні барабанні установки
Електронні барабанні установки складаються з двох наборів компонентів: датчиків, більш відомих як педи або педи тригера, та інтерфейсу або модуля тригера. Пэды можуть мати вигляд гумової ігрової поверхні з вбудованим всередину корпусу датчиком або корпусу барабана з сітчастою або тканою головкою і встановленим всередині змінним тригером.
Незалежно від типу пэда, вони функціонують однаково. При ударі по педу датчик посилає імпульс на модуль, і той відтворює ноту, призначену для цього каналу. При сильнішому ударі на модуль надходить більше сигналу, що збільшує гучність, а при слабшому - відтворюється тихіший звук, що імітує динаміку гри на акустичному барабані або інструменті.
Найскладніші модулі створюють надзвичайно нюансовані звуки, які точно відображають техніку барабанщика, навіть при використанні щіток.
Гібридні набори також стають все більш поширеними, оскільки вартість якісних тригерних модулів знизилася, а технологія стала кращою. Все більше барабанщиків включають в свою акустичну установку або мультипед, такий як Yamaha DTX Multi 12 або Roland SPDSX, або додають набір акустичних тригерів, таких як ddrum Red Shot Trigger Pack і один з багатьох доступних тригерних модулів.
Пемзи для барабанів і тарілок часто мають кілька датчиків, встановлених під їх ігровою поверхнею. Це дозволяє модулю відтворювати звуки, створені ударами по різних частинах інструменту, наприклад, по голівці або ободу малого барабана, або звуки ударів по дзвіночку, смичку чи тарілці.
Електроніка значить, що сучасний барабанщик більше не обмежується грою на звичайних барабанах та перкусії. Тепер барабанщик може викликати фанк-бас, кричущу лід-гітару, звуки грому і блискавки, бразильську перкусійну секцію - і все це за допомогою пари паличок або своїх рук і декількох електронних педів. Єдиним обмеженням є звуки у вибраному вами барабанному модулі, який також називають звуковим модулем, перкусійним модулем або "мозком". За допомогою MIDI можна також запускати звуки з будь-якого увімкненого звукового модуля або клавіатури. Більш просунуті модулі дозволяють завантажувати величезні бібліотеки звуків. Ми розглянемо модулі більш детально нижче.
Педи для барабанів та тарілок, тригери та сітчасті пластики — основні компоненти сучасних електронних барабанів.
Електронні барабани пройшли довгий шлях від свого виникнення в кінці 1970-х років, коли гра на них була схожа на гру на стільниці з кераміки Formica. Гра на ранніх електронних барабанах була втомлюючою для кистей, зап'ястя та рук під час тривалого виконання. Сьогодні електронні барабани надають набагато краще відчуття та реакцію завдяки використанню прогумованих подушечок або сітчастих пластиків.
Тригерні педалі або сітчасті пластики можуть мати до трьох датчиків. Пластики з одним сенсором викликають один звук, тоді як пластики з двома або трьома сенсорами можуть викликати кілька звуків, залежно від частини барабана або тарілки, на яку вони вдаряють.
Гумові педи мають відскок і відчуття, схожі на традиційні в акустичних барабанів. На відміну від акустичних барабанних пластиків і сітчастих пластиків, гумові педи мають схожі відчуття від однієї моделі до іншої. Це робить гумові педи чудовим вибором для створення лупів і отримання стійких тонів. Зазвичай вони використовуються в більш доступних і дешевих електронних барабанних комплектах.
Сітчасті пластики мають тверду плетену поверхню, яка реагує більше як у акустичного барабана, хоча з дещо посиленим відскоком. Це робить їх трохи легшими для гри, ніж акустичні барабани. Багато сітчастих пластиків можна налаштувати на бажаний натяг за допомогою барабанної клавіші, і вони зазвичай більш чутливі до нюансів гри, ніж гумові педи. Однак сітчасті пластики, як правило, дорожчі за гумові.
Наприклад, Roland V-Pad 10" Tom має подвійні тригери на платику та ободі і забезпечує більш природне відчуття гри завдяки сітчастому пластику.
Електронні тарілки, як правило, мають форму справжніх тарілок або їх окрему частину. Існують інноваційні моделі, наприклад, V-образні тарілки від Roland, які дозволяють розгойдування, інерцію та душення тарілок. Дво- і тризонні тарілки з окремими тригерами для різних зон тарілок забезпечують більш реалістичне відчуття гри і дозволяють використовувати всі техніки гри на тарілках.
3-зонний електронний тарілочний пед PCY155 від Yamaha оснащений датчиками на краю, середині та чашці тарілок, що забезпечує дуже нюансоване звучання тарілок і природне відчуття.
Електронні хай-хети також досягли значних успіхів. Наразі доступні багатозонні хай-хети, які пропонують широкий спектр звуків і дозволяють реалістичну, виразну гру, реагуючи на техніку відкритих і закритих позицій.
Барабанний модуль.
Барабанні модулі
Барабанний модуль - це мозок електронної ударної установки. Модулі відрізняються за типом, кількістю і якістю звуків, які вони містять, і більшість з них мають різноманітні звуки інструментів і спецефектів, а також звуки барабанів і перкусії. Деякі з них пропонують незалежні рівні гучності для кожного тригера для створення власних живих або студійних міксів. Зазвичай модулі пропонують на вибір попередньо встановлені барабанні установки, оптимізовані для певних музичних жанрів, таких як джаз, рок, латина, хіп-хоп і багато інших стилів музики. Просте натискання кнопки миттєво викликає абсолютно новий набір. Багато модулів дозволяють створювати власні кастомні набори, вибираючи з наявних у модулі томи, малі барабани, бочки і тарілки. Преміум-модулі дозволяють завантажувати звуки з великих онлайн-бібліотек, роблячи ваші звукові можливості практично безмежними.
Нижче наведені ключові особливості та можливості, на які слід звернути увагу при порівнянні модулів:
Звуки: Зазвичай існує пряма залежність між ціною барабанного модуля і якістю та різноманітністю звуків, які він пропонує. Першокласні модулі включають всі стандартні звуки барабанної установки, але також пропонують багато інших ударних інструментів, дзвіночків, дерев'яних блоків, спецефектів, неударних інструментів і багато іншого. Високоякісні модулі також дозволяють редагувати і створювати власні звуки. Як зазначалося раніше, модулі, які можна завантажити, розширюють ваші звукові можливості до стратосфери.
Попередньо встановлені патерни: Кожен модуль має набір попередньо встановлених патернів, які зазвичай являють собою короткі двотактові патерни або барабанні партії, які часто пов'язані з певними барабанними установками або музичними стилями. Як згадувалося раніше, вони можуть бути цінними інструментами для навчання, а також джерелом натхнення при створенні ваших власних унікальних партій ударних. Багато модулів містять повноцінні треки для гри як для розваги, так і для практики.
Природні відчуття і звук: Найкращі модулі забезпечують швидку і точну реакцію на натискання, що дає барабанщикам такий же зворотній зв'язок, який вони отримують від акустичної установки. Іншими словами, модуль точно реагує на нюанси вашої техніки гри, надаючи вам звуковий зворотний зв'язок, який тісно пов'язаний з вашою грою. Чутливість і швидкість реакції модуля зазвичай можна налаштувати, щоб отримати більш реалістичні відчуття від гри. Багато модулів дозволяють налаштовувати еквалайзер окремих барабанів і тарілок для збалансованого міксу. Вони також часто включають ефекти навколишнього середовища для поліпшення загального звучання при грі в складних умовах виступу або в студії.
Як обирати модуль?
Шукайте модуль, який отримав хороші оцінки за позиційне відчуття - здатність точно реагувати на те, де ви граєте на малих барабанах або тарілках, які мають кілька тригерів. Найкращі модулі відтворюють динаміку вашої гри з тонкими звуковими варіаціями. Особливо важливо, щоб модуль відтворював звуки тарілок. Удар тарілок повинен мати ту силу, яку ви очікуєте від акустичної тарілки. Так само точно повинні відтворюватися делікатні вибухи і звуки щіточки. Перехідні звуки на хай-хеті, коли ви повільно переходите від відкритого до закритого положення, повинні бути плавними. Модуль повинен мати можливість автентично відтворювати звуки гри в кожному положенні хай-хета від напіввідкритого до злегка відкритого і закритого.
На барабанах звук відкритих ролів, базз-ролів і флемів повинен залишатися безперервним і плавним між окремими ударами. Резонанси малих барабанів також повинні звучати реалістично. Під час прослуховування електронної установки закрийте очі і зосередьтеся на її звучанні. Чи реалістично звучать барабани? Чи чуєте ви реалістичний резонанс тома? Чи є у малого барабана "удар", як у акустичного бас-барабана?
Підключення і розширення: Якщо ви плануєте в майбутньому розширити свій електронний комплект за рахунок педів і тригерів, переконайтеся, що модуль має достатньо роз'ємів для цього. USB-порт дозволяє передавати MIDI-дані на зовнішні комп'ютери, цифрові аудіоінтерфейси і робочі станції, надаючи вам доступ до широкого спектру музичного програмного забезпечення. Аудіовходи для підключення MP3 або CD-плеєрів дозволять вам тренуватися і грати під улюблену музику. Кілька виходів, які можуть одночасно відправляти ваш виступ на мікшер і рекордер, можуть бути корисними як для живих виступів, так і для студійної роботи. Також переконайтеся, що виходи підтримують тип системи підсилення, яку ви плануєте використовувати.
Перехід від акустичної до електронної ударної установки
Барабанщикам, які звикли до відчуття і реакції традиційної акустичної ударної установки, іноді буває важко перейти на електронні барабани. Ось основні проблеми та можливі шляхи їх вирішення:
Відчуття і дотик педа: Відскок, характеристики атаки і загальна реакція падів або сітчастих головок значно відрізняються від їх акустичних аналогів. Хоча сітчасті головки дозволяють регулювати їх натяг, як і у випадку з гумовими пэдами, не можна обійти необхідність коригування динаміки гри і техніки гри відповідно до їх відгуку. Зміна техніки гри ще більш складна для виконавців на ручних перкусійних інструментах, для яких пэды можуть бути досить дезорієнтуючими. Однак, існують контролери для ручної перкусії, які пропонують більш реалістичні відчуття.
Затримка: Хоча MIDI дуже швидкий, здатний обробляти сотні нот в секунду, ви все одно можете відчути невелику затримку між натисканням і звуком, який ви чуєте. Це здебільшого пов'язано з тим, що ви звикли до гри на акустичних барабанах. З часом і практикою на електронній установці це відчуття затримки зменшиться.
Віддалений звук: Звикнувши чути звук своєї гри, що виходить безпосередньо з ударної установки, барабанщики можуть виявити, що вихід електронної установки через гучномовці на відстані багатьох футів від них дезорієнтує їх. Невелика пара моніторних динаміків, встановлених на барабанній стійці, або внутрішньоканальні монітори можуть допомогти усунути цю проблему. Нижче ми розглянемо різні системи моніторингу.
Найкраще з двох світів: гібридні електроакустичні установки.
Для деяких барабанщиків використання електронних установок ніколи не забезпечує повне комфортне відчуття. Проте вони бажають розширити свої творчі можливості, використовуючи безліч звуків, доступних у барабанних модулях. Шляхом додавання акустичних тригерів до своєї традиційної установки, ви можете насолоджуватися всіма перевагами цифрових барабанних модулів, зберігаючи при цьому відчуття та виробляючи звук повноцінної акустичної установки.
Тригерні педалі, такі як Roland BT-1, легко інтегруються з акустичними барабанними установками і призначені для уникнення ненавмисних спрацювань під час гри на сусідніх барабанах або педалях. Тригери можуть бути встановлені на ободах або всередині барабанів, щоб захопити весь спектр їхнього звучання. Існують набори з кількома тригерами, які включають повний комплект тригерів для конкретних барабанів. Деякі з цих наборів також містять кабелі та адаптери для інтеграції тригерів у вашу систему.
Використання набору тригерів з кабелями є економічно ефективним способом перетворити звичайні акустичні барабанні бочки на електронні.
Завдяки тригерному режиму барабанів, легко можна досягти, просто закріпивши тригери на акустичних барабанах і тарілках, замість використання електронних педалей. Це означає, що ви можете грати з усіма звуками та відчуттями акустичних барабанів, використовуючи при цьому цифрові можливості вашого модуля.
Гра у клубах є відмінним використанням акустико-електричних установок. На майданчиках зі складною акустикою та непередбачуваними звуковими системами набагато зручніше грати на ударній установці, яка оснащена тригером. Використання акустичних тригерів дозволяє зменшити кількість мікрофонів на установці, що зменшує перехрещення звуку від інших інструментів. У поєднанні з барабанним модулем це забезпечує чистіший та потужніший звук удару. Ви також можете керувати звуком більше за допомогою власного барабанного підсилювача, повністю уникнувши використання фронт-хаус звуку.
З розвитком записувального обладнання та програмного забезпечення, студії стають все меншими, і багато барабанщиків просто не мають можливості встановити акустичну барабанну установку. Але є рішення! Ви можете записувати барабани, використовуючи мікрофони для тарілок, і зберігати ваше виконання у форматі MIDI або аудіо з вашого барабанного звукового модуля. Якщо ви бажаєте змінити будь-який звук барабану, вам не потрібно повторно записувати - інженер може просто замінити семпли.
Це лише загальна інформація про можливості акустичного запуску у студії. Цифрове семплювання та запис як у форматі MIDI, так і акустичному форматі надає безліч матеріалу для мікшування. Акустичні тригери барабанів надають всю потужність звукового модуля під вашим контролем, без необхідності змінювати свою техніку гри на педалі.
Електронні системи підсилення та моніторингу барабанів
Для забезпечення високої слухової якості необхідно підключити звуковий модуль до мікшера або підсилювача за допомогою аудіокабелю. Особливо важливо мати моніторні динаміки поруч, коли ви граєте разом з іншими музикантами, щоб ви могли чути себе належним чином. Для електронних барабанів існує декілька спеціально розроблених автономних підсилювачів, які забезпечують оптимальну якість звуку та контроль за звучанням барабанів. Для цих цілей іноді використовують сценічний монітор або активну акустичну систему.
Електронні драм-машини
В 80-х роках електронні драм-машини здобули швидку популярність і відрізняються від класичних електронних барабанів. Ці драм-машини внесли вагомий внесок у звучання того часу і до сьогодні користуються значною популярністю серед хіп-хоп та реп-продюсерів, а також гуртів і діджеїв EDM. Незважаючи на те, що використання програмного забезпечення для створення бітів стає все поширенішим, драм-машини з фізичними елементами керування, такими як ручки та кнопки, мають значні переваги в робочому процесі.
Гібридна драм-машина Korg Drumlogue поєднує в собі силу невербальної аналогової драм-машини з безмежною гнучкістю цифрової технології.
Деякі композитори також використовують драм-машини для створення ритмічних аранжувань і грувів. Багато з цих пристроїв підтримують MIDI, тому вони легко інтегруються з клавішними інструментами, робочими станціями для аранжування і електронними барабанними установками. Вони також залишаються популярними серед сольних і дуетних виконавців, яким потрібна ритмічна підтримка. Драм-машини доступні в різних варіантах - від простих та компактних настільних пристроїв, які можна швидко освоїти, до складних моделей з розширеними функціями секвенсінгу, тисячами патернів, семплів, барабанних установок та інших звуків.
Багато музикантів повертаються до використання живих барабанщиків у студії, оскільки вони надають особливий відчуття, яке може створити лише людина. Проте, деякі музиканти продовжують використовувати драм-машини як частину своєї творчої інструментарії для створення пісень. Драм-машини також широко використовуються у сучасних жанрах, таких як техно, джангл і драм-н-бейс, для відтворення швидких ритмів, недосяжних для звичайних барабанщиків. Вони є важливою складовою цифрових музичних студій завдяки легкості програмування, великому вибору барабанних звуків та перкусії, а також вбудованим ритмам і грувам.
У 90-х роках з'явилися пристрої для створення грувів, такі як Akai MPC, які поєднували в собі функції драм-машини з можливостями секвенування і семплювання. Естетика "вирізати і вставити" цих "супових" бітбоксів надихнула ціле покоління музикантів. Виконавець тріп-хопу Tricky створив цілі альбоми, використовуючи навіть такий простий пристрій, як Yamaha QY-22. Хоча ці пристрої використовуються у широкому спектрі сфер, не обмежуючись лише створенням ритмічних треків, вони є важливою складовою електронного музичного творчості завдяки своїм можливостям, що виходять далеко за межі стандартних електронних барабанних модулів.
Контролери перкусії – електронна перкусія
Окрім повноцінних електронних ударних установок, існують також контролери перкусії, які дозволяють викликати звуки з невеликого модуля або набору педів. У деяких випадках на них можна грати як руками, так і паличками. Електронний контролер ударних - відмінне доповнення до барабанної установки для музикантів, які хочуть отримати універсальність електронного звукового набору, не переходячи на електронну ударну установку. Roland SPD-SX Pro Sampling Pad - це перкусійний контролер, який має багато функцій повноцінних електронних барабанних установок і є надзвичайно універсальним.
Наприклад Roland SPD-SX Pro Sampling Pad має 1550 звуків і 43 попередньо встановлених набори, а також місце для 157 користувацьких наборів.
То підключати чи ні?
Мало хто з музикантів стверджує, що електронні барабани коли-небудь замінять акустичні барабани. Проте, їх величезний набір звуків, можливість секвенування та багато інших переваг, про які ми вже говорили, гарантують, що вони залишаться тут і надалі. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях на барабанах, чи є гравцем середнього рівня, який прагне розширити свої перкусійні горизонти, або ж професійним барабанщиком, ви побачите, що електронні барабани можуть багато чого запропонувати.
Ми хочемо, щоб ви були задоволені своєю покупкою електронних барабанів, і пропонуємо 100% гарантію задоволення і щедру політику цін, щоб ви могли з упевненістю замовляти своє нове обладнання на soundmaster.ua.